Pořiďte si vhodnou terasu

Sníte o tom, že si u domu necháte udělat krásnou terasu, ale nevíte, který materiál je nejvhodnější? Zda je lepší terasa z WPC materiálu nebo ze dřeva? Tak to se dočtete v dnešním článku. Každý materiál má totiž své výhody i nevýhody.

Dřevoplastové terasy jsou odolné

Dřevoplast je kompozitní materiál, který kombinuje dřevo a polymer. WPC terasy jsou vysoce odolné proti chemii, přírodním vlivům, dřevokaznému hmyzu i hnilobě. Jejich velkou výhodou jsou minimální údržba i rychlá a praktická montáž. Dřevoplastová WPC prkna obsahují protiskluzovou vrstvu, a tak vám ani vašim dětem nebude hrozit uklouznutí, například při použití terasy u bazénu. WPC terasa se bude hodit ke každému domu a do každé zahrady. Jistou nevýhodou je vyšší pořizovací cena. I když je z velké části složena ze dřeva, je poznat, že se jedná o umělý materiál. Proto byste ji neměli používat k typickým dřevěným roubenkám. Tam vyberte raději terasu dřevěnou.

WPC_terasa

Dřevo je velmi příjemné na dotek

Dřevěné terasy jsou příjemně teplé po celý rok. V zimě hřejí a v létě nejsou nikdy tak horké, aby se na nich nedalo stát. Opravdu velkou nevýhodou těchto teras je jejich údržba. Dřevo se totiž musí dvakrát ročně olejovat, aby nevyschlo. Rovněž se na něm mohou dělat praskliny a může hnít. V tomto ohledu mají jistou výhodu terasy z tropických dřevin, které jsou odolnější vůči přírodním vlivům, nepraskají a odolávají hnilobě i hmyzu. Dřevěné terasy se nejvíce hodí pod pergoly, na balkón, ale i k bazénům a před zahrádku rodinného domu.

Zvolte kvalitu

Dřevěné i WPC terasy si můžete pořídit u společnosti WOODparket, která je opravdovým odborníkem na tuto práci. Pokud by vás zajímalo, na kolik by vás taková terasa vyšla, podívejte se na katalog i ceník WPC teras. Společnost má také eshop, kde vše nakoupíte pohodlně online. WOOD parket vám zkrátka nabízí to nejlepší ze dřeva i dřevoplastu.