Pokud chcete opravdovou kvalitu, kupte si postel z masivu

Odpočinek a spánek nás nabíjí a pomáhají nám nasbírat potřebnou energii na další den. Místem pro naši regeneraci je postel, a proto je důležité věnovat jejímu výběru velkou pozornost. Konstrukce by se měla skládat z pevného rámu, vhodného roštu i kvalitní matrace, která zajistí ty nejlepší ortopedické vlastnosti. Věděli jste, že až třetinu svého života strávíme v ložnici? Do kvalitní postele se tedy rozhodně vyplatí investovat. Postele z masivu jsou již tradičně volbou, které nebudete litovat.

Základem postele je rám

Nosnou konstrukcí masivní postele je rám, který zároveň tvoří i celkový design lůžka. Rámy jsou dnes vyráběny a nabízeny v různých provedeních i typech dřevin. Od dostupného smrku přes velmi oblíbený dub, až po mahagon nebo kaučuk. Při tak velkém výběru by proto neměl být problém vybrat masivní postel lahodící vašemu oku. Je ale důležité myslet nejen na estetiku, ale také na funkčnost. Z hlediska zdravého spánku jsou doporučeny postele na nožičkách, pokud možno bez úložného prostoru.

Vysoká manželská postel Naomi supra BUK

Vysoká manželská postel Naomi supra BUK

Masivní postel se neobejde bez kvalitního roštu a matrace

Neoddělitelnou součástí každého lůžka by měl být spolehlivý rošt sloužící jako základ pro matraci. Postelové rošty existují v mnoha variantách. Od pevných, až po polohovací v oblasti nohou, zad i hlavy. Manuální nebo motorové. Jejich výběr záleží jen na tom, jaké jsou vaše požadavky na komfort. Při výběru myslete i na to, že pružné lamely udržují tělo a páteř v anatomicky správné poloze a snižují tak možnost vzniku bolesti zad.

Bez kvalitní matrace nebude sebelepší postel z masivu plnit tu správnou funkci. Koupě správné matrace je stejně důležitá jako rám i rošt. I zde máte na výběr mnoho možností, a to jak v materiálu, tak v tvrdosti.

Kupte si kvalitní nábytek z masivu

Nábytek z masivu, matrace i rošty nabízí celá řada prodejců. My vám ale doporučujeme extra-nabytek.cz. Proč? Jedná o prodejce českého masivního nábytku s velkým výběrem kvalitního zboží. Velkou výhodou je rovněž dodání nábytku do několika dnů od objednání.