Pokud chcete být zdraví, určitě nezapomeňte na bylinky!

Taky se vám zdá, že na nás všude číhají jen samé nemoci? V dnešní uspěchané době se není čemu divit, avšak my pro vás máme pozitivní zprávy. Pojďte si přečíst něco o bylinkách, které obrní váš organismus proti nemoci a některé vám je dokonce pomohou vyléčit. Byliny a různá rostliny toho totiž umí opravdu mnoho. A o čem bude řeč? O ostropestři mariánském a guaraně.

 

 

Ostropestřec mariánský je skvělým pomocníkem při regeneraci jater

 

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je typický svým vzhledem mohutného bodláku s vykrojenými zubatými bílými skvrnitými listy a jasně purpurovým květem. Jedná se o jednoletou nebo dvouletou bylinu, jež kvete od července do září, a její léčebná semena dozrávají začátkem podzimu.

osttropestrec

Účinek této bylinky je znám již od antických dob. Ostropestřec je předmětem mnoha studií, které prokazují jeho účinky na játra – dokáže je totiž po alkoholovém excesu zregenerovat. Regenerace jater ovšem není jeho jediným důvodem proč ho užívat. Také snižuje krevní tlak, celkově posiluje imunitní systém a patří k silnému antioxidantu. Při pravidelné konzumaci po dobu alespoň několika týdnů vám také pomůže při zánětech žlučníku, poruchách trávení, toxickém poškození ledvin, nemocech cév, křečových žilách a mnoho dalších problémech.

 

Guarana vás povzbudí jako kofein

 

Guarana pochází z Jižní Ameriky a její účinky jsou v našich končinách známy teprve krátkou dobu. Její plody jsou červené, kulaté a velikostí připomínají ořech, rostou v trsech a obsahují semena, která vypadají jako oči.

guarana

I guarana má více pozitivních účinků na naše tělo. Patří k nim povzbuzení i zvýšení výkonnosti, detoxikace těla od nastřádaných zplodin, spalování tuků i potlačení pocitu hladu, takže je dobrým pomocníkem při dietě. V určitých dávkách pomáhá jako takzvaný životabudič, odstraňuje únavu a zlepšuje soustředění. Mimo jiné je dobrým zdrojem vitamínu B a C.

 

Více o nejen o bylinkách, zdraví či dietě se dočtete na zdravi-nemoc.cz

 

Možná se vám může zdát, že účinky bylinek jsou přehnané, ale věřte, že tomu tak není. Opravdu pravidelnou konzumací je jejich účinek prokázaný. Jestliže byste se chtěli o guaraně, ostropestři i ostatních bylinkách dočíst více, pak určitě navštivte web zdravi-nemoc.cz, kde se dočtete také o hubnutí, celkovému zdraví i psychologii!