Po palačinkách nemusíte přibrat

Co si budeme namlouvat, v létě trávíme mnohem více času v plavkách a vzhledem k počasí neschováme svoje tělesné nedostatky ani v oblečení. Léto je ale rovněž i období, kdy se více setkáváme se svými přáteli u grilu i v hospůdkách u nějakého toho drinku. Mnoho lidí zkrátka v letních měsících více jí.

I sladké je dietní

Chtěli byste svou rodinu či přátele pohostit něčím opravdu dobrým a přitom dietním? Nebo si udělat něco dobrého pro sebe, třeba skvělou svačinku? Pak pro vás máme recept na dietní palačinky, které všechny potěší, pochutnají si na nich a přitom nepřiberou.

Co všechno na zdravé palačinky budete potřebovat

  • 80 g ovesných vloček
  • 1 vejce
  • 100 ml mléka, můžete vyzkoušet například i kokosové mléko
  • Špetka soli
  • Lžička medu
  • Javorový sirup nebo vaše oblíbené ovoce

Pusťte se do práce

K vytvoření těsta použijeme mixér, do kterého vložíme všechny ingredience – vločky, vejce, mléko, sůl a med. Cílem je vytvořit hmotu mírně hustější konzistence, přibližně jako na klasické palačinky. Pokud se vám hmota zdá hustější, nebojte se přidat mléko. Jestliže je těsto více tekuté, přidejte rozemleté vločky.

zdrave_palacinky

Smažte na kapce oleje

Pánev můžete vymastit kapkou oleje. Palačinky lijeme a rozprostíráme na středně rozehřátou pánev a smažíme je stejně jako všechny ostatní palačinky, teda z obou stran a dozlatova.

Ozdobte podle své chuti

Tuto dobrotu si můžete osladit javorovým sirupem, ale také oblíbeným ovocem, nebo i bílým jogurtem s posypaným kakaem. Fantazii se vám zde meze opravdu nekladou.

Palačinky 100x jinak

Jestliže byste tento recept již ochutnali a chtěli byste zkusit i něco jiného, určitě se nechejte inspirovat na webových stránkách http://palacinky.org, kde na vás čeká mnoho receptů na sladké i slané palačinky. Podívat se můžete i na videorecepty, poradí vám kterou si vybrat pánev nebo palačinkovač. S palačinky.org si na nich můžete pochutnávat každý den a vždycky zažít jinou chuť! Ať vám jsou od ruky.