Personální agentura vám může zajistit skvělou práci

 V České republice je téměř 530 tisíc uchazečů o volná pracovní místa a nezaměstnanost v září klesla na 7,3 %. Z toho vyplývá, že pracovních příležitostí není mnoho a nabídky práce jsou omezené.

 

 

 

Nabídka práce z různých zdrojů

Hledat práci se dá různě – na internetu, na úřadu práce, přes své známé, nebo využitím personální agentury, která inzeruje nabídky volných pracovních míst, na které pak vybírá vhodné kandidáty dle požadavků svých klientů. Klientem pracovní agentury je tedy zaměstnavatel, který hledá zaměstnance na obsazení určité pracovní pozice. Kandidáty získává z různých zdrojů, nejčastěji pak z vlastní databáze, ale také z inzerce na personálních serverech i v tisku. K takovéto agentuře patří také agentura Manpower, která má pobočky v 83 zemích a v České republice se každý měsíc stará o personální a mzdovou agendu pro více než 11 500 zaměstnanců, které vyhledala.

 

Pokud se vám nedaří získat práci, pak byste si měli hledat právě zde, protože za to nic nedáte.  

Nejdůležitější částí je pracovní pohovor

Na některé pozice je nabídka pracovních míst opravdu omezená a proto pokud se na vás usmálo štěstí a zrovna vy jste dostali pozvánku na pohovor s personalistou, tak jste téměř ve finále. Píšeme téměř, protože to nejdůležitější pro získání práce vás ještě čeká, a tím je pracovní pohovor, na který se musíte dostatečně připravit, protože právě na něm bude vše záležet. A hlavním faktem je připravenost a to ať se připravujete na jakoukoliv pracovní pozici.

Jak se na takový pracovní pohovor připravit?

Prostudujte si své materiály

První co vás při hledání práce čekalo, bylo odeslání svého životopisu a motivačního dopisu. Tak tyto dva dokumenty si pečlivě prostudujte, protože si musíte být plně vědomi toho, co jste do nich napsali a musíte být schopni personalistovi odpovědět na všechny otázky.

Zajímejte se o společnost, ve které se ucházíte o místo

Samozřejmostí je přesně vědět ke které pozici je pohovor veden. Získejte si dostatek informací o oblasti působení firmy a také o jejich představitelích. Pokud se chcete opravdu dokonale připravit na pohovor, je dobré vědět něco o historii společnosti, které jednoduše zjistíte na jejich internetových stránkách. 

Vystupujte profesionálně

Počítejte s tím, že otázky personalisty mohou být všestranné a to hlavně proto, že bude chtít zjistit co nejvíce o vašich schopnostech i znalostech a také vaší osobnosti. Z vašich reakcí si udělá představu o vašem sebevědomí, řečnickém vyjadřování a celkovém vystupování. Počítejte i s otázkami finančního ohodnocení a nebojte se říci o plat, protože tímto prokážete, že jste si vědomi svým zkušeností i znalostí v oboru.  Nedílnou součástí profesionálnímu vystupování je také vzhled a vhodné oblečení. Muži by měli volit elegantní oblek, ženy zase kostýmek, ať už kalhotový, nebo se sukní. Vždy mějte čistou obuv a upravené vlasy i nehty. Někomu se tohle může zdát jako zbytečnost, je ovšem velmi důležité jaký první dojem na personalistu uděláte. Takže ani tuto přípravu nezanedbejte. V neposlední řadě si před samotným pohovorem vypněte mobilní telefon, nežvýkejte a hlavně přijďte včas!

 

Ať už práci získáte díky personální agentuře, nebo jiným způsobem přejeme vám, ať se vám pohovor podaří a ať jste se svou prací spokojeni.