Perský koberec dodá vašemu interiéru jedinečnost

Bez orientálního koberce je domov bez duše. Tak přesně toto říká jedno pořekadlo. Pokud byste se ho chtěli držet i vy a vdechnout svému interiéru „domov“, pak není nic jednoduššího než si perský koberec pořídit. Spolu s ním získáte rovněž originalitu i trochu exotiky.

Pravý Peršan jedině z bývalé Persie

Kolébkou orientálních koberců je Persie, dnešní Irán. Odtud také pochází používaný název Peršan. Kromě Iránu vznikají Perské koberce i v Turecku, Kavkazu a střední či jižní Asii. Podle odborníků jsou však právě koberce vznikající v bývalé Persii považovány za ty nejlepší. A to díky špičkové ruční práci, kvalitě, dlouhé historii i velkému množství pestrých vzorů, od těch jednoduchých geometrických, až po ty turkmenské či tibetské.

Pozor na kvalitu a zpracování

Pro svou jedinečnost a krásu jsou Gabbehy – pravé orientální koberce – často napodobovány a vyráběny jinde, nejčastěji pak v Indii a Pákistánu. V těchto zemích je však k jejich výrobě používaná strojově střádaná vlna z Nového Zélandu. Koberce tak koupíte za nižší cenu, ale jak jinak než na úkor kvality. U originálů z Iránu je samozřejmostí ruční výroba, opravdová vysoká kvalita, jemnost a lesklá vlna. Tyto „kousky“ nestárnou, naopak s věkem získávají svou hodnotu, a vy tak budete vlastnit nejen ozdobu, ale také skvělou investici.

Obraťte se na rodinnou firmu s velkou tradicí

Získejte do svého domova krásný jedinečný koberec i vy. Pokud toužíte po kvalitě, pak jsou zaručenou volbou moderní koberce od Buchara.cz. Firma Buchara s. r. o na našem trhu působí od roku 1994 a zakladatelem není nikdo jiný než člověk pocházející přímo z oblasti bývalé Persie. Výroba i obchod s ručně vázanými koberci má v této rodině obrovskou tradici, která  se dědí po několik generací z otce na syna. Neváhejte a na https://www.buchara.cz/moderni-kusove-koberce si vyberte svůj originál i vy, a to za zajímavé akční ceny.