Pečujte správně o svou pleť

S příchodem zimy nás nečekají jenom teploty pod bodem mrazu, led a sníh, ale také problémy s pletí, a to ať jsou sezónní, nebo celoroční. Pleť je citlivá na všechny vnější vlivy (vítr, mráz, slunce, cigaretový kouř i smog), proto je velmi důležitá její každodenní správná péče. Lidé trpící suchou pletí, nebo naopak pletí mastnou by měli své kůži věnovat větší pozornost, protože je více náchylná a péče o ni musí být preciznější.

Problémem je jak suchá pleť, tak pleť mastná

Lidé se suchou pletí mají pocit pnutí či štípání pokožky, a pokud nedochází k jejímu ošetření, může se zvrhnout až do suchého ekzému. A jak proti této situaci bojovat? Velmi důležité je zvýšit denní hydrataci a začít používat micelární vodu, která je k pleti citlivější. Po odlíčení použijte vždy noční krém s obsahem hydratační složky, která posiluje buňky vrchní vrstvy kůže. Mastná pleť trápí nejčastěji mladé lidi v pubertě, protože dochází k zvýšené funkci mazových žláz. Ovšem s mastnou pletí se potýkají také dospělé ženy, u kterých se projevuje lesklý vzhled a to zvláště na čele a nose. Póry jsou rozšířené a pokožka hlavy mastí vlasy. Jestliže máte tento typ pleti, musíte v první řadě věnovat zvýšenou pozornost jejímu čištění. Čím více se snažíte kožní maz odstranit, tím více ho vaše pokožka produkuje, proto je důležité používat přípravky formulované pro tento typ pleti, ať už to jsou čistící gely, nebo peeling, který se posléze oplachuje vodou. Čištění musí být jemné a mělo by se provádět večer.

 

BIODERMA

BIODERMA či VICHY

Velmi důležitým krokem pro zdravě vypadající pleť je jeho důkladné čištění a používání opravdu kvalitní kosmetiky jako je BIODERMA či VICHY.  Pod pojmem BIODERMA se dnes skrývá synonymum pro skvělou péči o problematickou pokožku, a to ať tu suchou, či mastnou. Tato francouzská dermokosmetika se stala opravdovým fenoménem u nás i ve světě a má řadu spokojených zákaznic. Má několik řad, z kterých si určitě na svůj kožní problém vyberete tu pravou. S kosmetikou VICHY, která je pojmenovaná podle francouzského městečka, poznáte nejslavnější značku na světě. Je považována za špičku v péči o pokožku a je doporučována dermatology osobám s problematickou a citlivou pletí. Jejím srdcem je terminální voda, která je bohatá na minerály a stopové prvky. Vaši pokožku bude zklidňovat, posilovat i regenerovat. Pro každý typ pleti existuje vhodná řada.

Online lékárna nabízí vše potřebné

Ať už si vyberete BIODERMU, VICHY či jiný druh dermokosmetiky, věřte, že vše zvládnete vybrat nákupem přes internet – online lékárna vám nabízí vše, co jste hledali. Nakupte u certifikovaného prodejce a získejte slevy na další nákup. Vybrané zboží vám dorazí přímo domů, nebo si ho můžete vyzvednout v jedné ze 777 výdejních míst. Ani při nákupu v lékárně už nemusíte ven z klidu domova!
.