Pečujete o vaše zuby dostatečně?

Čištění zubů je natolik rutinní činnost, že ji mnoho lidí odbývá. Rychlé vyčištění zubů však dlouhodobě neprospívá zdravým zubům ani vašemu svěžímu dechu a nahrává onemocnění zubů, jako jsou zubní kaz nebo paradontóza. Jak správně o zuby pečovat a které kroky nesmí ve správné péči chybět?

Zubní kartáček

Základní vybavení na čištění zubů určitě představuje zubní kartáček. Který typ je ale pro dokonalé vyčištění zubů ten nejlepší? Správný zubní kartáček by měl mít malou hlavičku, se kterou se dostanete i na ta nejnepřístupnější místa. Měl by také mít rovné a husté štětiny, žádné plastové výstupky ani části hlavičky vám ke krásnějším zubům určitě nepomohou. Z tvrdostí je pro dokonalé vyčištění zubů nejvhodnější měkký nebo extra měkký kartáček na zuby.

zubni_pasta

Zubní pasta

Zubní pastu mnoho z nás vybírá hlavně podle ceny. Ty nejlevnější zubní pasty vám však pomohou maximálně k osvěžení dechu. Zvolíte-li například přírodní či bylinnou zubní pastu, bude o vaše zuby pečováno i díky extraktu z bylin, léčících a posilujících vaše zuby. Vybrat si můžete i zubní pastu s fluoridem, který napomáhá tomu, aby se vaše zuby méně kazily a byly silnější.

Ústní voda

Ústní voda je doplňkem k péči o ústní dutinu, který vám pomůže k svěžímu dechu, může však pomoci řešit i zánět dásní, zubní plak či zubní kámen nebo další nepříjemná onemocnění. Používání ústní vody však nemůžeme považovat za kvalitní náhradu čištění zubů pomocí kartáčku na zuby.

Pomůcky

Kromě kartáčku na zuby je vhodné mít doma i další pomocníky, se kterými budou vaše zuby lépe a kvalitněji vyčištěné. Mezi ně určitě patří mezizubní kartáčky nebo jednosvazkové kartáčky, které jsou určené k preciznímu vyčištění jednotlivých zubů. Nejméně přístupná místa můžete vyčistit pomocí zubní niti.

Produkty pro péči o zuby v běžných drogeriích jsou často nekvalitní, vyzkoušet proto můžete služby drogerie online, ve které si můžete vybrat kvalitní péči o zuby z široké nabídky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *