Odstranění tetování a cena zákroku – za laser si trochu připlatíte, jinak má však v porovnání s jinými metodami pouze samé výhody!

Odstranění tetování a cena tohoto zákroku, to je téma, jemuž jsme se rozhodli věnovat následující řádky. Co nás k tomu přimělo? Jednoduše fakt, že neustále přibývá lidí, kteří by chtěli dát svému starému tetování definitivní sbohem. Řada z nich ale netuší jakou finanční částku si připravit, ani jaké metodě dát přednost. Podíváme se proto, co lze od běžně dostupných způsobů, jimiž se permanentní výzdoba těla odstraňuje, zhruba očekávat. Ukážeme si také, proč je použití laseru považováno ve všech směrech za nejlepší řešení, a řekneme si, od čeho se zpravidla odvíjí cena takového zákroku. V několika krátkých odstavcích se dozvíte to nejdůležitější, co by vás mohlo zajímat. Možná se potom lépe rozhodnete, jakou cestou se vydat, pokud je nevyhovující tetování problém, který vám stejně jako mnoha jiným lidem také nedá spát.

U odstranění tetování cena často rozhoduje

Přemýšlíte, na základě čeho zvolit metodu, kterou si necháte své tetování odstranit? Nutno přiznat, že jsou to velmi často peníze, co při takovém rozhodování hraje hlavní roli. Až příliš mnoho lidí zkrátka volí především podle toho, jak je ten který postup finančně náročný. Do určité míry se to dá sice pochopit, nicméně existují důležitější kritéria, jimiž je dobré se řídit a my se na ně proto za okamžik podíváme. Ještě než se k tomu dostaneme, alespoň v náznaku si přibližme důvody, které řadu z nás k úvaze o odstranění tetování vůbec přivedly.

Proč se lidé tetování zbavují?

Ze všeho nejčastěji je to snaha o nápravu následků mladické nerozvážnosti, kdy si člověk na tělo nechal vyobrazit něco nevkusného nebo dokonce vulgárního. Někomu sice může stačit, když si takovou věc nechá překrýt jiným, mnohem přijatelnějším obrázkem, ale většina lidí dá v takové situaci přednost úplnému odstranění nežádoucí výzdoby. A co člověka nejčastěji přiměje, aby se s podobným problémem obrátil na odborníky? Jsou to především tyto důvody:

  • Potíže ve vztahu – jsou velmi pádným důvodem. Představte si, že jste si v 17 letech nechali na prsa vyobrazit jméno vaší milované. Nyní je vám však o pár let víc a vaše současná partnerka nemá pro něco takového ani trochu pochopení. Pryč s tím!
  • Pocity trapnosti – lidé uvádějí rovněž velice často. Kdykoliv jste nuceni odložit tričko nebo košili a to ať už u lékaře nebo třeba na koupališti, cítíte se trapně. Není divu. Co se vám zamlouvalo jako teenagerovi, může vám na prahu třicítky připadat hloupé. Zbavte se toho!
  • Komplikace v práci – bývaly velmi časté. I dnes existují profese, kde jsou uplatňována poměrně striktní pravidla ohledně toho, jak by měli zaměstnanci vypadat. Většina firem však už volí poměrně benevolentní přístup a piercing, dredy nebo tetování jsou zpravidla tolerovány.

Co má větší význam než peníze?

Ptáte se, co je při likvidaci starého tetování podstatnější než cena celého zákroku? Přestože je celkem samozřejmé, že vás bude zajímat i výše účtu, který vám nakonec v salonu krásy či na klinice estetické medicíny předloží, pozornost byste hned od začátku měli soustředit na jiné věci. Nebo vás nezajímá, jestli zákrok bude bolet? A je vám snad lhostejné, zda bude výsledek perfektní a jestli vám na těle nezůstane nevzhledná jizva? A co případné zdravotní komplikace, které vás můžou později potkat? Důležitých faktorů, které by vás měly při výběru optimální metody ovlivnit, je několik. A cojednotlivé postupy? Co od nich můžete čekat?

4 nejobvyklejší metody

Je pravdou, že se obliba tetování zřejmě vyšplhala na své historické maximum a celá řada lidí by si na svou „výzdobu“ nedala sáhnout ani za nic. Je pro ně zkrátka z nejrůznějších důvodů důležitá. V některých případech dokáže dokonce vrátit ztracené sebevědomí. Řekněme, že vás se to netýká a rádi byste svému tetování dali vale stůj co stůj. Nevíte, na základě čeho se rozhodnout? Nemáte nejmenší ponětí o tom, co můžete od jednotlivých metod očekávat? Následující výčet, přestože je velmi stručný, vám nabídne ty nejpodstatnější odpovědi na vaše oprávněné otázky.

  • VYŘÍZNUTÍ – Pokud je obrázek či nápis malý, lze tuto metodu podstoupit. Je ale důležité si uvědomit, že se neobejde ani bez bolesti, ani bez jizvy. A cena? Pod 2 tisíce korun se zpravidla nedostanete.
  • VYBROUŠENÍ– Tento postup rovněž dost bolí. Výhodou je, že se dá takto „ošetřit“ i poměrně rozsáhlá plocha na těle. Za nevýhodu lze považovat nezbytnost následné péče, kterou není radno zanedbat! A kolik zaplatíte? V závislosti na velikosti obrázku i na tom, jakou kliniku si vyberete, vás výbrus nejčastěji vyjde na 2 – 5 tisíc Kč.
  • KRYOCHIRURGICKÝ ZÁKROK – Bezbolestný postup to sice není, ale v porovnání se dvěma předešlými jde přece jen o šetrnější metodu. Cena je obvykle podobná jako u „vybroušení“.
  • POUŽITÍ LASERU – Chcete mít jistotu skvělého výsledku? Obáváte se bolesti nebo případných zdravotních komplikací, které by mohly v souvislosti se zákrokem nastat? Pak dejte přednost laserovému ošetření, které dnes upřednostňuje naprostá většina lidí. Bolestivost je zcela zanedbatelná, efekt téměř vždy perfektní! Kvalitní služby však bohužel něco stojí. Ale buďte bez obav, tak hrozné to zase není. Přiložená tabulka vám napoví, jak hluboko do peněženky bude nutné sáhnout.

Orientační ceník (laserová metoda)

Rozsah tetování malé střední velké „extra“ velké
Minimální částka

(1 zákrok)

1 000 Kč 1 900 Kč 2 900 Kč 5 000 Kč
Maximální částka

(1 zákrok)

2 800 Kč 3 300 Kč 6 000 Kč i více než 10 tis.

Laser vítězí na celé čáře!

S ohledem na výše uvedená fakta asi nemusíme příliš zdůrazňovat, že je laserová metoda pro odstranění tetování využívána zdaleka nejčastěji. Přestože je pro dokonalý efekt obvykle nutné podstoupit několik dílčích zákroků, zbavíte se nechtěné ozdoby téměř bezbolestně a především s takovým výsledkem, jakého jinými cestami rozhodně nedosáhnete! Navzdory poněkud vyšší ceně dnes laser vítězí na celé čáře. Lidé si nejspíš uvědomují, co je při péči o tělo opravdu důležité!

Co vás k úvahám o odstranění tetování přimělo? Vaše přítelkyně nebo snad poněkud puritánský šéf?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *