Od jednoduchých dřevěných hraček až po hračky mluvící

Hračky slouží především k upoutání pozornosti dítěte, jeho zabavení a k rozvíjení jeho motorických i psychických schopností. O tom, které hračky pro dítě vybrat a jaké vlastnosti by měly mít, jsme zde již psali. Dnes pojďme trošku nahlédnout do jejich minulosti, i si ukázat převratné hračky dnešní doby.

Historie hraní

Hračky a hraní znají děti již po tisíce let. V archeologických vykopávkách jsou panenky, vojáčci, zvířátka i různé malé nástroje nacházeny od nepaměti. K základní surovině pro jejich výrobu patřilo dřevo, a to až do devatenáctého století. Od této doby přibývaly hračky také z kovu, nebo porcelánu a v době po druhé světové válce se začaly vyrábět i z umělých hmot. Za zlatou éru v tomto průmyslu je označován přelom 19 a 20. století. Na trhu se pro holčičky objevovaly různé typy panenek, kuchyněk i pokojíčků. Kluci si nejvíce vyhráli s předměty technicky nebo vojensky zaměřenými. Nejvíce byly k dostání vojáčci či konstrukční stavebnice.

Převrat v hračkářském průmyslu

Jako v každém průmyslu, tak i zde docházelo postupem let k výraznému vývoji, a kromě klasických hraček jsou dnes k dostání také ty moderní, elektronické. Za opravdový převrat se považují mluvící hračky, které mají kromě zábavné stránky i svou nepopíratelnou učební roli. Jsou vhodné jak pro nejmenší děti, tak pro ty straší, u kterých můžete zvolit například anglický jazyk, a tím dítěti ukázat, že učení je hlavně zábava.

Mluvící hračky Talking Friends

Na našem trhu byste jistě našli více společností, jež se výrobou a prodejem mluvících hraček zabývají. My pro vás máme tip na webové stránky www.mluvici-hracky.cz , kde na vaše děti čekají Talking Friends – mluvící kamarádi. Jedná se o skupinu šesti kamarádů, do které patří Talking Tom, Angela, Ben, Ginger, Hank i Gina a jejichž 3D animovaná videa i pohádky zná mnoho našich nejmenších. Nyní svým ratolestem můžete udělat tu největší radost, a to tím, že jim jejich kamarády z obrazovek koupíte i domů. Postavičky jsou 30 cm vysoké, opakují všechna slova, která dítě nebo vy řeknete a opravdu realisticky při mluvení hýbou ústy. Objednávat je můžete jednoduchým postupem přímo na jejich e-shopu, a pokud s hračkou nebudete spokojeni, můžete ji do 14 dní vrátit.

 

talking tom