Oblíbená forma kontaktu lidí – sociální síť

Skoro každý člověk je tvor sociální, a proto si většina z nás hledá, vytváří sociální kontakty. Snaží se s novými lidmi seznamovat, i zůstat v kontaktu s těmi starými. Dnešní doba plná převratných novinek nám toho mnoho usnadňuje. Již nemusíte psát dopisy, které k vašim blízkým putují řadu dní, stačí otevřít svou e-mailovou schránku a naťukat pár vět, které člověku přijdou okamžitě. Nebo je tady jednodušší cesta, a tou je skype, kde si s rodinou i kamarády popovídáte, ať jste tisíce kilometrů od sebe. A co teprve taková sociální síť, na které můžete s přáteli sdílet své zážitky, fotky, myšlenky i s nimi jednoduše chatovat. Zkrátka komunikace s lidmi je mnohem jednodušší, než tomu bylo za doby našich babiček.  

 

Milovníci i odpůrci

Lidé se dělí na dva tábory a to ty, kteří sociální sítě využívají rádi, a na ty, kteří s nimi nechtějí mít zase tak moc společného. Podle wikipedie je sociální síť (komunita) propojená skupina lidí, kteří se navzájem ovlivňují. K sociálním webům v České republice patří například Spolužáci, Lidé, či Líbím se ti. Ze zahraničních je u nás nejvíce rozšířen Facebook a i Twitter si již získává své místo a příznivce. Právě Facebook je v česku nejznámější sociální sítí, na které najdete většinu internetové populace. Mnoho lidí ho využívá k navázání ztracených kontaktů, nebo jako možnost být se svými blízkými, i pokud jsou daleko od domova. Naopak se najdou takoví, kteří ho nenávidí kvůli mnoha argumentům, jako je například možnost „šmírování“ fotek dětí, statusů, či ostatních přátel. Vzhledem k všem těmto důvodům vznikají další, nové sociální sítě, o kterých se zatím moc neví, ani nemluví, ale to se brzy změní.  

socialni sit

 

Iskolky.cz nová možnost pro rodiče, školky i jesle

Jednou z nich je sociální síť iskolky.cz, která umožňuje vytváření nových profilů jedince i například skupiny. Stejně jako na facebooku zde můžete sdílet fotografie, videa i různé příspěvky a události. Pokud jste se na již zmiňovaný facebook nezaregistrovali z toho důvodu, že máte strach o své soukromí, pak se zde tohohle problému nemusíte obávat.  Na iskolky.cz můžete fotky svým dětí, či jejich videa sdílet pouze s vybranými lidmi.  Tato sociální síť je skvělou možností pro školky po celé republice, které zde mohou zdarma prezentovat svou práci i své služby, a tím mít tak možnost získat nové malé „členy“ do svého týmu. Jinak tomu není ani u jeslí, jež jsou v dnešní době znovu vyhledávanou formou hlídání předškolních dětí. Zaregistrujte se na iskolky.cz a získejte nové přátele i mnoho užitečných informací, které ocení každá rodina s dětmi.