Oblečte se správně a vyhněte se podzimnímu nachlazení

Podzim a stále se snižující teploty bohužel přináší také nepříjemné nachlazení, kterému je potřeba předcházet. Posilte svou imunitu nejen dostatečným přísunem vitamíny, horkého čaje a psychické pohody, ale naučte se také chytře oblékat.

Noste tílka

Určitě si pamatujete, jak nám prarodiče říkali, ať nosíme tílko a to si v ideálním případě zastrkujeme do kalhot. Které dítě by se však nečertilo a nemělo neustále holá záda a vykasané tričko. Čím je však člověk starší, tím víc by se o sebe měl starat. Tílko by tak mělo být samozřejmou součástí podzimního i zimního outfitu.

Volte správné spodní prádlo

Důležité je také dámské a pánské spodní prádlo. V tomto případě platí, že tanga a nízké bokové kalhotky byste měli schovat do šuplíku na léto a na podzim a v zimě raději nosit bavlněné kalhotky, které slibují nejen pohodlí, ale hlavně příjemné teplo. To stejné platí o pánských bavlněných trenýrkách.

 

Vyměňte kotníčkové ponožky

Pokud nejraději nosíte kotníčkové ponožky, tak je v zimním období vyměňte za vyšší ponožky, které vám skryjí a zahřejí také kotník. Pokud nosíte kozačky nebo jiné vyšší boty, tak budou navíc tyto ponožky i praktickou ochranou před otlačením.

Nezapomínejte na šálu nebo šátek

Ani když je za oknem slunce, tak nezapomínejte na šálu nebo šátek. Snažte se mít svůj krk v teple, protože podzimní slunce již tak moc nehřeje a počasí za oknem může klamat. Navíc se může velmi rychle změnit. Nebojte se nosit s sebou také čepici nebo jinou pokrývku hlavy.

Svetr nebo mikina pod kabát

Ať už vyrážíte do práce, do školy nebo třeba jen na procházku, tak si pod kabát oblečte teplý svetr nebo mikinu. Nenoste pod kabát jen tričko s krátkým rukávem. V případě, že vám bude velké teplo, můžete vždy nějaký kousek oblečení odložit a schovat třeba do batohu.

Pořiďte si teplé punčochy

Součástí dámského spodního prádla jsou kromě zmíněných kalhotek, padnoucí sportovní podprsenky, tílka a také punčochy. Zapomeňte však na obyčejné silonky a volte raději teplejší a hřejivé punčochy, které můžete nosit pod kalhotami nebo si je vzít k sukni.

Zajímejte se o funkční prádlo

Kromě pánských bavlněných trenýrek pořiďte svému partnerovi také funkční prádlo. Obzvlášť pokud si rád dopřává zimní sport, jízdu na kole téměř až do prvního sněhu nebo ráno běhá. Nebojte se do dámského a pánského spodního prádla investovat, investujete tak do zdraví a podzimu a zimy bez nepříjemného nachlazení a nemocí.