Noční košilky na ramínka nesmí chybět v žádné ložnici

Noční košilky na ramínka jsou nesmrtelnou stálicí na trhu s dámským prádlem. Co od nich očekávat? Jsou pohodlné, v noci hřejí, nebo naopak chladí, poskytují pohodlí a v neposlední řadě podtrhují krásné rysy ženského těla. Mohou být velice sexy a vyzývavé nebo naopak cudné a roztomilé. Jedny se hodí pro letní horka, další pro chladné zimní noci.

Vybíráme noční košilku

  • Materiál: na trhu existuje nabídka nejrůznějších materiálů, některé tradiční, jiné neobvyklé nebo se speciálními vlastnostmi. Mezi nejoblíbenější patří krajky, bavlna, viskóza, satén nebo hedvábí.
  • Styl: každá žena má jiný vkus a styl. Noční košilky jsou rozmanité, některé jsou jednoduché, zaměřené zejména na funkci, jiné mohou být více elegantní nebo dokonce otevřeně vyzývavé a navržené tak, aby nenechaly žádného muže chladným.
  • Pohodlí: každý člověk má odlišné preference a pro každou ženu znamená pohodlí něco jiného. Dlouhé střihy sahající až po kotníky poskytnou více tepla v zimě. Kratší modely z chladivých tkanin přijdou vhod v horkých letních nocích. Modely bez kostic přinášejí větší komfort a ty s kosticemi zase více opory.

Čím jsou nejpoužívanější materiály charakteristické?

Variant je opravdu mnoho. Porovnejme si tedy vlastnosti těch nejpoužívanějších. Opravdovým “evergreenem” je krajka. Její tradice sahá do dávné historie; jde o plošnou ozdobnou textilii s krásnými vzory. Košilky obvykle nejsou celé krajkové; krajka se kombinaci s jinou textilií, např. s viskózou.

Právě viskóza je pro výrobu prádla často používána. Jde o polopřírodní materiál. O celulózové vlákno, které se získává ze surovin bohatých na celulózu, jako je bavlna nebo dřevo. Je lesklá, splývavá, vysoce absorpční a nežmolkuje se. Pro její vlastnosti se viskóze často přezdívá “umělé hedvábí”.

Bavlna má dlouho tradici v textilním průmyslu

Další na našem seznamu je bavlna. Je to přírodní vlákno a získává se zpracováním bavlníku (cizím názvem Gossypium). Bavlna, kterou začali lidé používat už před 5000 lety, je velmi pevná, dobře snáší praní, napínání a oděrky. Je velmi příjemná na dotek,prodyšná a dobře absorbuje pot. Pro dosažení pružnosti se do ní často přidávají elastická vlákna, jako jsou polyester nebo elastan.

Saténové košilky v létě chladí, v zimě hřejí

Saténové modely jsou oblíbenou volbou smyslných žen, které chtějí rozmazlovat nejen sebe, ale i partnera. Tento materiál je lesklý na pohled, jemný na dotek, v zimě se rychle zahřeje a v létě příjemně chladí. Bývá vyroben z přírodního hedvábí nebo výše zmíněné viskózy a polyesteru. Cena se odvíjí právě podle použité suroviny. Satén bývá náchylnější na poškození praním nebo používáním.

Jaké módní vzory jsou k dispozici?

Prodejci nabízejí opravdu širokou škálu různých módních vzorů: od tradičnějších přes moderní až po výstřelky. Základ tvoří jednobarevné, buď z jedné výše zmíněných textilií, nebo jejich kombinací. Každá žena si může najít barvu, která ladí s jejími vlasy, barvou očí nebo prvky interiéru ložnice. Další stálicí mezi módními vzory jsou květiny. Květinové vzory se po léta těší veliké oblibě a na trhu je jich nepřeberné množství.

Populární kategorií jsou různé moderní a nekonvenční typy. Mohou se lišit střihem modelu, ale zejména také originálním potiskem nebo netradičním pojetím. Mohou odrážet popkulturu, nést vtipné motto nebo vsadit na stále více populární “merchandising”, spojený s hudebními interprety a filmovými franšízami.

Jakou preferujete noční košilku vy? Napište nám komentář!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *