Nezavírejte dveře pře záclonami. Interiéru padnou jako ulité!

Moderní doba skýtá nespočet možností zvelebení interiéru. Ne všechny jsou však cenově dostupné anebo líbivé. S takovou záclonou a závěsem stoprocentně nic nepokazíme, protože patří ke stálicím. Dokážou projasnit a zútulnit malý, velký, moderní i starší pokoj.

Známe několik druhů záclon a závěsů. Odlišují se od sebe různě. Jedná se o rozličné druhy uchycení, rozměry, barvy i materiálová provedení. V každém případě se však postarají o zvelebení interiéru a dodají bydlení takzvané teplo domova.

Nezáleží jen na barvě

Většina lidí se přikládá ke sněhově bílým záclonám a barevným závěsům. Realita však může být úplně jiná. Proti gustu žádný dišputát. Nevybíráme nejen podle barvičky, ale také dle způsobu uchycení na garnýž. Nyní jsou moderní spíše záclony a závěsy s poutky anebo očky. Na garnýži je máme navlečené v expresním čase a samy se nám řasí. Žabkování už v dnešní době skoro nikoho nebaví. Záclony a závěsy s olověným páskem, stórou se záložkou či stórou s očky mají něco do sebe a dobře se odestírají a zastírají. Někdo si dá samozřejmě práci a kupuje si záclonu v metráži, pak si vytvoří dílo dle svého obrazu.

Může být bílá i barevná záclona

Záclona je bytový textil, bez kterého se jen těžko obejdeme. Ať už děláme cokoliv, s ní to vypadá v místnosti útulněji. Holá okna nejsou nic moc a rolety se nelíbí každému. Přes záclonu prosvítá jemně světlo a v interiéru vytváří pohodovější atmosféru. Tmavší pokoje si zaslouží světlé odstíny, díky nim se prostor prosvětlí a opticky zvětší. Rozhodně se nesmí zapomenout na celkový soulad dekorací a doplňků. V tomto případě je dobré vědět, že s bílou se nic nezkazí a jednobarevné závěsy jsou prostě kouzelné.

Pokud nevíte, kde nakoupit překrásné záclony a závěsy, mrkněte na web Dante. Najdete tam i další bytový textil, jako jsou povlečení, ručníky či deky. Svůj domov zařídíte coby dup!