Několik rad jak vybrat sušičku na ovoce

Máte doma hodně ovoce i zeleniny a už nevíte co s tím? Zavařeno máte, marmelády nadělány? Pak už vám zbývá usušit. Sušení je totiž jeden z možností jak potraviny uschovat na delší dobu.

Sušičky ovoce se vyrábějí v mnoha variantách i provedeních a výběr je jen na vás. Pokud si nevíte rady, pak vám dnešní článek přijde opravdu vhod.

Příkon a počet plat

Při výběru je dobré se zaměřit na příkon i počet plat, který sušička obsahuje. Ve většině případů je u příkonu 250 W v sušičce 4 – 5 plat nad sebou. Nejvhodnější je příkon 500 W, pokud chcete usušit opravdu velké množství ovoce nebo hub, pak se vám bude hodit 1000 W. V takovém případě totiž můžete naskládat až 24 plat. Občasně obsahují sušičky i plata na bylinky, která jsou speciální.

Nastavení teploty i doba sušení

Každá potravina se suší různě dlouhou dobu a s různou teplotou. Některé sušičky mají jen dvě možné nastavení teploty. Je lepší vybrat takovou, která má v nastavení tři možnosti, a to podle druhu sušené potraviny. Jak a co sušit najdete v návodu dané sušičky na ovoce. Každá potravina se suší různě, některé potřebují k usušení 12 i více hodin provozu. Sušičky mají naštěstí časovací spínač, který se sám vypne a nemusíte se bát ani přehřátí. Většina přístrojů v sobě totiž má ochranu proti přehřátí.

Důležitá je i hlučnost

Čím levnější a větší přístroj je, tím je parametr hlučnosti vyšší. Proto pokud víte, že budete potraviny sušit kuchyni spojené s obývákem, investujte do sušičky více peněz, aby vás pak její hluk nerušil.

Péče o sušičku na ovoce

Sušičku uložte na suché a neprašné a dobře větratelné místo. Čistěte ji jen vodou nebo namočeným hadříkem a neagresivními prostředky. Některé mají síta, která můžete mýt v myčce. Základní desku, kde je ventilátor, myjte jen vlhkým hadříkem, jen když je studená a odpojená ze sítě.