Nedostalo se vaše dítě do státní školky? Vyzkoušejte soukromou

Umístění dítěte do mateřské školy řeší mnoho rodičů, protože právě jejich kapacita není v mnoha městech a vesnicích dostačující. Není žádnou výjimkou, že někde nepřijmou do školky dítě, které je mladší 4 let a vždy dají přednost předškolním dětem. Jak ale vyřešit situaci, když maminka musí nastoupit do práce a všechny zařízení takzvaně praskají ve švech? Řešením může být soukromá školka.

Soukromé zařízení má mnoho výhod

Výhodou soukromých školek je maximální vstřícnost personálu i celého zařízení vůči potřebám rodičů. Což ocení hlavně pracovně vytížení rodiče, kterým tak ubude stres související s časovým omezením vyzvedávání a přivádění dětí.  Další výhodou je menší kolektiv dětí na jednoho dospělého i individuální přístup, který je u učitelů ve státních školkách vzhledem ke kapacitě, horší. Často zde bývá až 28 dětí na jednoho učitele. K dalšímu plusu patří domácké prostředí i nerozdělování dětí do tříd podle věku. Starší se tak naučí pomáhat mladším a mladší děti přebírají různé informace i dovednosti od starších. Podaří se vám zde umístit i hyperaktivní dítě, které mnohdy ve státním zařízení dlouho nevydrží. Navíc má soukromá mateřská škola lepší finanční zabezpečení a tím pádem i ve většině případů kvalitnější vybavení.

skolka

Nevýhodou bývá vyšší školné

Soukromá školka je opravdu skvělým řešením pokud se vám nepodaří vaše dítě umístit do té státní, nebo pokud chcete pro své dítě individuálnější přístup. Nevýhodou ovšem může být vyšší školné.

Pro Family – to nejlepší pro vaše ratolesti

Opravdu originální školkou je MŠ Pro Family, kterou najdete v Praze 4, Praze 9, Praze 12 i 15, ale také ve Středočeském kraji. Pro Family vznikla v roce 1992 jako první soukromá školka a díky dlouholeté praxi, proškolenému personálu, rodinné atmosféře i pěknému prostředí zde mají děti maximální péči. Jejich program výuky i výchovy se řadí k nejpropracovanějšímu v Česku, proto věřte, že vaše děti jsou opravdu v dobrých rukou.