Nechejte si poradit jak dlouhodobě zhubnout

Dieta, hubnutí, zdravý životní styl…slova, která se na nás valí skoro z každé strany. Z internetu, novin i z magazínu pro ženy, ve kterém jsou „zaručené“ návody, jak efektivně, správně a dlouhodobě zhubnout. Víte ale jistě, že zhubnout potřebujete? Pojďme se nejprve podívat na vaše BMI – body mass index, nebo li tělesný index hmotnosti.

Jak jste na tom vy?

BMI je statistická jednotka porovnávající hmotnost a výšku osob. Tímto indexem nelze vyjádřit procento tuku, ale lze zjistit, do které kategorie člověk zapadá. Zda je podvyživený, hubený, normální anebo obézní. BMI zavedl v 19. století belgický statik Adolphe Quetelet a jeho výpočet je velice jednoduchý. Je dán podílem hmotnosti a výšky (v metrech) osoby, přičemž výška je umocněna na druhou. Osoby s BMI přes 25 jsou považovány za osoby s nadváhou, hodnoty přes 30 poukazují na obezitu a opravdu naléhavý a nebezpečný je BMI s limity k 40, kdy hrozí riziko nemoci. Americký Institut hodnotí ideální rozmezí mezi 18,5 – 25.

 

hubnuti

Výživový poradce = váš partner

Už jste zjistili, jak jste na tom? Patříte mezi ty vyvolené, kterým ukazuje číslo pod 25, nebo jste se při pohledu na kalkulačku zhrozila? Možná už nějakou dobu bojujete s kily navíc a váš boj se nedaří, i když se řídíte rady v magazínech a na internetu. Hubnutí totiž není jen o změně jídelníčku, správném pohybu, ale hlavně o celkové změně životního stylu a v tom všem vám pomůže výživový poradce. Jenom správně sestavený jídelníček na hubnutí vám zajistí ty pravé úspěchy a to bez hladovění! Pouze výživový poradce k vám bude přistupovat jako k jedinci a originálu, kterým vy jste! Sestaví vám jídelníček přímo na míru, poradí vám které potraviny jíst, v jakém množství a jakou pohybovou aktivitu si vybrat. Stane se vašim parťákem i v době, kdy se vám hubnutí nebude dařit.
Není nic jednoduššího, než zvednout telefon, nebo napsat email a domluvit si s vaším výživovým poradcem konzultaci. Pak už vše záleží na vás, ale věřte, že v tom nebudete sama!