Nechejte se inspirovat a vytvořte skvělou vánoční výzdobu

Vánoce? Cože? Vždyť je teprve září. Tohle si určitě pomyslíte, když začnete číst tento článek. Avšak my se řídíme starým pořekadlem – kdo je připraven, není překvapen. Proto si můžete už v září rozmyslet, jaká vánoční výzdoba bytu by se líbila nejvíce vám a nechat se třeba i některými tipy inspirovat.

Tipů na vánoční výzdobu je mnoho

Vánoční atmosféru si každý představuje úplně jinak. Někdo má při představě těchto svátků před očima hromadu napečeného cukroví, někdo se zasní do interiéru provoněného pomeranči a jehličím, jiný si představí různé vánoční osvětlení i dekorace. Možností i tipů na vánoční výzdobu je opravdu mnoho, a je jen na vás, čím zkrášlíte svůj interiér. Zda sáhnete po něčem moderním, nebo dáte přednost klasice. Ale věřte, že bez některých věcí by to nebyly ty pravé Vánoce.

Adventní věnec, svícen, větvičky i vánoční osvětlení

Předvánoční čas vám zpříjemní adventní věnec, který vypadá skvěle nejen na stole, ale také na stěně či vstupních dveřích. K vánoční atmosféře patří samozřejmě stromeček i kapr, avšak je to i klasický svícen, na který lidi často zapomínají. Přitom je opravdu skvělou vánoční dekorací. V dnešní době navíc můžete použít elektrické svícny, jež jsou bezpečné a na pohled velmi věruhodné. Kromě svícnu by vám v interiéru nemělo chybět vánoční osvětlení různých tvarů, od hvězdy, malého stromečku až po barevné řetězy. Určitou roli ve sváteční výzdobě hraje i závěsná dekorace – zvonky, vánoční ozdoby i jmelí zavěšené nad dveřmi. Interiér místností provoňte nazdobenými větvičkami.

vanocni_dekorace

Nic se nemá přehánět

Pokud přemýšlíte do jaké barvy dekoraci ladit, pak věřte, že nic nepokazíte tradiční fialovou barvou, kterou můžete kombinovat se stříbrnou, bílou i šedou. Skvěle vypadá i zlatá barva či neutrální světlé odstíny, jež se vyjímají se sytě červenou i modrou. V jednoduchosti je krása, proto to ani s barvami nepřehánějte. Zvolte si jednu dominantní a k ní přidejte jednu, maximálně další dvě doplňkové barvy.