Naše zlozvyky v péči o vlasy

Kdo z nás by netoužil po krásných, zdravých a hustých vlasech? Jen málokdo se však takovou hřívou může skutečně pochlubit. Vědomky či nevědomky děláme totiž spoustu věcí, které našim kadeřím spíše škodí, než aby jim prospívaly. Až si tedy příště budete stěžovat na přírodu, která k vám v tomto ohledu byla obzvlášť skoupá, zkuste se nejdřív zamyslet, jestli nebude lepší začít hledat chybu nejdřív u sebe.

Horcí „pomocníci“

Fén, žehlička, kulma na vlasy – všichni tito pomocníci se v našich koupelnách dávno zabydleli. Jejich používání se však snažte omezit na minimum, vysoké teploty vaší kštici totiž vůbec nesvědčí. Pokud se bez nich neobejdete, pak nezapomeňte před jakoukoli tepelnou úpravou použít speciální přípravky, které vlasy ochrání.

Praktické gumičky?

Ráno ne vždycky stíháme vytvořit si na hlavě dokonalý účes. A tak sáhneme po rychlejším, avšak po naše vlasy nepříliš šetrném řešení – rychle je stáhneme do culíku. Těsné copy a drdoly však vytrhávají vlasy, proto gumičku příliš neutahujte. Hladkého vzhledu snadno docílíte pomocí gelu nebo vosku.

Drastická dieta

Rozhodla jste se shodit nějaký ten nadbytečný kilogram? To je jistě chvályhodné, avšak záleží na způsobu, jakým se tohoto úkolu zhostíte. Pokud se rozhodnete stravovat zdravě a přidat pohyb, pak je vše v pořádku. Jestli se ale místo toho pustíte do hladovění a drastických diet, pak na sebe následky nenechají dlouho čekat. Nedostatek živin se kromě jiného podepíše i na oslabení a padání vlasů. Snažte se tedy, aby byl váš jídelníček pestrý a vyvážený.

pece_o_vlasy_nanogel

Nesprávné mytí

Mytí horkou vodou vlasům rovněž škodí, protože je dehydratuje a způsobuje tak jejich suchost, křehkost a lámavost. Kromě teploty vody je důležitá také vlasová kosmetika, kterou k mytí vaší hřívy používáte. Ne všechny přípravky jsou vhodné. Potýkáte-li se s nadměrným vypadáváním vlasů, pak vsaďte na speciální kvalitní šampony a kondicionery, které je vyživí, posílí, dodají ji pevnost i hustotu. Péči doplňte také kondicionérem, maskou či sérem na podporu růstu vlasů. Uvidíte, že vynaložená starostlivost se vám brzy vrátí a vaše hříva bude vypadat jako znovuzrozená!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *