Náramky z minerálů podle barev. Co barva, to jiný význam

Plejáda minerálů, které planeta země nabízí, je extrémně široká. I z toho důvodu lze mezi nimi vybrat vhodný barevný doplněk doslova k jakémukoliv outfitu. Stačí jen vědět, mezi jakými minerály se poohlížet. Jaký náramek z minerálů si vyberete vy?

Drahokamy v červených tónech
Pokud hledáte vhodný módní doplněk v červené barvě, pak se vám bude zamlouvat granát, rubín či trumalín. Tyto kameny jsou sytě červené a působí výrazným sebevědomým dojmem. Náramek z minerálů v červeném tónu tak skvěle funguje jak u každodenních outfitů, tak i v kombinaci se společenským oděvem.

Modré drahokamy 
Pokud hledáte vhodný doplněk v modré barvě, skvělým pomocníkem může být přívěšek či náramek z minerálů akvamarínu, safíru, topazu, opálu, lapisu, měsíčního kamene či tyrkysu. Plejáda modrých odstínů u těchto kamenů je skutečně široká, takže můžete šperk i velmi detailně ladit dle potřeby.

Zelené drahokamy
Pomocí zeleného šperku jednoznačně upoutáte pozornost už na dálku, zelná je totiž poměrně poutavá a dovede být i okázalá. Hrdá nositelka šperků se zelenými smaragdy, olivíny, turmalíny či opály se ale zároveň snadno stane středem vytoužené pozornosti.

Žluté drahokamy
Pokud se k vašemu outfitu či osobnosti nejvíce hodí doplňky žluté barvy, pak se porozhlédněte v nabídce náramků z minerálu citrínu, jantaru, či chalcedonu.

Fialové drahokamy
Fialové drahokamy působí exoticky až vášnivě, zároveň ale fialová barva jistým způsobem uklidňuje. Pokud vás tyto charakteristiky vystihují, nebo prostě jen hledáte fialový doplněk, pak sáhněte po ametystu, turmalínu, safíru či tanzanitu.

Drahokamy v odstínech růžové
Milovnice růžové barvy potěší šperky z morganitu, turmalínu, růžového safíru, růžového diamantu či rubínu. Skvěle se hodí pro výrobu náramků z minerálů, ale třeba i pro zásnubní prsteny nebo náušnice. Často jsou tyto barvy u čakrového náramku.

Bílé minerály
Fanoušky bílých tónů pak nadchnou šperky s diamantu, safíru, topazu, měsíčního kamene či perel. Ty působí maximálně luxusně a elegantně, ale zároveň jsou velice univerzální, takže je můžete využít i jako pravidelný doplněk outfitu.

Hnědé, šedé a černé minerály
Milovníky tmavých tónů pak uspokojí šperky z černých onyxů, černého safíru či černých perel, šedého turmalínu či labradoritu, nebo hnědavého kouřového topazu či alexandritu. Tyto kameny jsou vysoce originální, ale i poměrně neutrální, takže je lze snadno kombinovat s dalšími barvami i různými styly outfitů.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *