Nahlédněte do života v Senior Parku

Cítíte, že už na všechno sami nestačíte? S přibývajícím věkem jsou některé činnosti stále složitější a složitější. Z chůze do schodů se stává doslova noční můra, o vysoké a kluzké vaně raději ani nemluvě. Co ale dělat, když se nechcete stát přítěží pro své milované?

Naštěstí však existují i místa, která seniorům poskytují bezpečný domov s možností zachovat si vše, na co byli doposud zvyklí. Senior Park nedaleko Prahy je alternativou k domovu pro seniory či domu s pečovatelskou službou. Poskytuje starším osobám ubytování a potřebný servis, ale v několika zásadních věcech se od nich liší.

senior_park2

Senioři jsou ubytovaní v samostatných bytových jednotkách, které jim poskytují dostatečný prostor a soukromí. Díky tomu v nich mohou mít domácího mazlíčka či u sebe nechat přespávat své návštěvy. Samostatné bydlení umožňuje obyvatelům také zachovat si návyky, které je provázely celý život. Ať už se jedná o sledování oblíbeného pořadu v televizi, poslouchání rádia či například dobu vstávání, v Senior Parku není žádný pevný režim, který by je jakkoli omezoval v tom, co mají rádi.

Dokonce i o zábavu je postaráno. Obyvatelé nemusí trávit celý den pouze sami ve svém bytě. Slunečné dny si mohou zpříjemnit například posezením venku či relaxací v atriu, které se nachází uprostřed stavby, a je tak snadno dostupné ze všech bytů.

Nájemníci se mohou dokonce účastnit akcí a výletů, které pro ně personál pravidelně připravuje. Kromě aktivit, které se odehrávají přímo v areálu, mohou v rámci programu navštěvovat i zajímavá místa nejen v okolí, ale i různých koutech České republiky. Každý si však může sám rozhodnout, zda se chce programu zúčastnit či nikoli.

Cílem Senior Parku je, aby senioři našli nový a bezpečný domov, navázali nová přátelství a zapojili se do aktivního způsobu života.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *