Nahlédněte do své budoucnosti

Svou minulost si většinou pamatujeme, ale neříkáte si někdy, že by bylo dobré vědět, co vás čeká? Přemýšlíte nad svou budoucností a chtěli byste alespoň malinko nahlédnout pod její pokličku? Pak právě pro vás máme řešení a tou jsou věštby. Dříve, než si povíme, co můžete vyzkoušet, ozřejmíme si pár pojmů a také historii věštění.

Na jaké pojmy můžete narazit

Budoucnost předpovídá vždy osoba  – věštec, která má tyto schopnosti. Věštec předpovídá budoucnost na základě magických praktik, provádí takzvané věštění a z věštění vždy vyjde konkrétní předpověď a tu označujeme jako věštba, latinsky oraculum. Každá věštba, která je vyřčena, se provádí ve věštírně, což je místnost k tomu určená. Praktiky, které se používají k předpovídání budoucnosti, se nazývají mantiky a ty rozlišujeme podle nástroje, který se k předpovědi budoucnosti užívá. Patří zde například chiromantie (věštění z čar na dlani), nekromantie (vyvolávaní duchů), kartomantie (věštba z tarotových karet) nebo oneiromantie (výklad snů).

Historie věštění budoucnosti

Věštění se objevovalo již v době starověku, kdy nejrozšířenější formou předpovídání budoucnosti bylo věštění z vnitřností zvířat a speciálním druhem bylo věštění z jater ovcí. Ve starověkém Řecku i Římu byla věštírna obvyklým místem, které bylo navštěvováno před významným rozhodnutím, a zde si nechávali radit od Sibyly. Ve středověku byli ti, kteří vykládali budoucnost upalování jako čarodějové a čarodějnice, protože tato činnost byla pokládána za černou magii. Se začátkem romantismu v 19. století bylo velmi módní si nechávat číst věštby z křišťálové koule, setkávat se s cikánkou, která četla budoucnost z dlaně nebo prováděla výklad karet, které bylo spolehlivější. Věštilo se také z kávové sedliny.

Věštění po telefonu

I v dnešní době přetrvávají některé praktiky věštění a to převážně věštění z karet, které provozují kartářky. Oblíbenou formou, jak zjistit budoucnost je výklad snů, nebo přečtení horoskopů, které ale bývají velice obecné. Pokud opravdu toužíte potom vědět, co vás čeká a nemine, svěřte se do rukou odborníkům – věštcům. V posledních letech je velmi oblíbenou formou věštění po telefonu, které skrývá celou řadu výhod. Hlavní výhodou je to, že jste v klidu vašeho domova a pouze vytočíte číslo, k další výhodě patří anonymita a v neposlední řadě je to účtování po minutách. Pokud tedy chcete vědět odpověď pouze na pár otázek, není třeba si sjednávat hodinovou schůzku a zbytečně platit. Pokud tedy chcete vyzkoušet věštění, vyberte si orisio a nebudete zklamaní.