Nachlazení? Žádný problém!

Léto je stále v plném proudu a teplé počasí ještě nějakou dobu vydrží. Pomalu byste však měli myslet na to, že přijde podzim a s ním spojená únava i nachlazení. Jak předcházet onemocnění a zajistit si dostatečně silnou imunitu? No přece dostatkem vitamínů i minerálů. Ty samozřejmě získáte z čerstvé zeleniny, ovoce a z pestré stravy. Co ale dělat, pokud to nestačí? Můžete sáhnout po doplňcích stravy.

Co je doplněk stravy

Doplňky stravy, jak už vypovídá jejich název, doplňují naši stravu o potřebné látky s určitým nutričním účinkem. Obsahují vitamíny, minerály i stopové prvky, které jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla. Jak už bylo zmíněno výše, tyto látky získáváme hlavně ze stravy, ta ale není mnohdy tak pestrá, aby pokryla všechny nároky těla. Některé látky z potravy čerpat ani nelze, protože složení a kvalita klesá v důsledku pěstování, ošetření, ale i z důvodu převozu a uskladnění.

 

Jak zabránit nachlazení

Na podzim je naše tělo nejvíce náchylné k nachlazení, a proto je velmi důležité posílit imunitu a snížit míru únavy. Jak na to?

  • I v chladném počasí dbejte na pohyb. Posílením fyzické kondice se zlepší i váš imunitní systém a psychika.
  • Pijte dostatečné množství tekutin a otužujte se.
  • K jídlu volte čerstvé a kvalitní suroviny s dostatečným množstvím všech potřebných prvků. Nejvíce našemu tělu prospívají antioxidanty – látky omezující působení volných radikálů a přispívající k ochraně imunitního systému.
  • Jestliže víte, že váš příjem vitamínů není velký, pak určitě zvolte doplněk stravy, a to například Echinaceu. ECHINACEA 500 plus obsahuje extrakt z Třezalky nachové, Lesklokorky lesklé, Vitamin C a Zinek. Všechny tyto látky pomáhají ke správné funkci přirozeného obranného systému.

Doplněk stravy ECHINACEA 500 plus

Na trhu je však celá řada přípravků, které posilují imunitní systém a bojují proti únavě organismu. Vybírat můžete například v gigalekarna.cz. Jedná se o internetovou lékárnu, ve které si vyberete přesně to, co hledáte.