Načerpejte energii a předejte ji dále

Rei? Rei? Reiky? Slyšíte to slovo poprvé? Nebo možná jste ho už slyšela, ale nějak pořád nevíte, o co se jedná a co to vůbec znamená? Tak my vás o nich budeme informovat trochu blíže.

Duchovní léčitelská metoda

Reiki je léčitelská metoda, která vychází z východních filozofií. Jako první se objevila v Japonsku, která je zemí původů a za zakladatele Reiki je považován Mikao Usui. Ovšem skutečný počátek této metody není jistý a nelze ho přesně vysledovat a to hlavně proto, že se podobá i mnohem starším metodám. Reiky předpokládá to, že zejména v těle člověka existují vitální energie, energetické centra čaker a drah, jinak také meridiánů, kterými může tato energie proudit. Pracuje také s existencí aury jako duchovního pole lidského těla. U člověka, který má vyrovnané čakry a proudí jeho energie plynule bez překážek, můžeme očekávat pevné zdraví a vitalitu.  

Reiki se rozděluje do čtyř stupňů

Takto pozitivně může působit Reiky jen člověk, který prošel zasvěcením svého energetického systému proto, aby mohl přijímat a také dále předávat duchovní energii. K zasvěcení vede delší cesta a dělí se na čtyři stupně. Třetí stupeň z vás dělá mistra Reiky léčitele a až při dosažení 4 stupně se z vás stává mistr učitel. Hlavním smyslem je rozvíjet duchovní principy jako je hlubší porozumění smyslu života, svobodná vůle člověka, rozvoj jeho osobnosti a také pomáhání potřebným. Člověk by si měl uvědomit svou jednotu s přírodou i lidmi.

Esoterická škola

Pokud vás Usui Reiki zaujaly a chtěla byste se i vy stát jednou z lidí, kteří touto schopností oplývají a dávají potřebnou energii druhým, můžete. Kurzy Reiki vám nabízejí jedinečnou možnost jak to uskutečnit. Na www.shamballa-reiki.cz/ si můžete kurz vybrat a dálkově nebo osobně jím projít. Využijte i vy nabídku Reiki Prostějov, zjistěte o této duchovní metodě více na webu Esoterické školy Martina Ospalíka.