Na Srí Lanku se můžete vydat i s dětmi

Chtěli byste si užít dovolenou někde v exotice, ale máte děti? Ani v tomto případě si takovou cestu nemusíte upírat. Můžete s nimi vyrazit i do exotiky, doporučujeme však nejdříve po druhém roku dítěte. Cestování s dětmi je radost i velká zábava, ale samozřejmě představuje také určité oběti. Například vám cestování s nimi zabere více času a jsou tady i vyšší zdravotní rizika. Avšak při správném naplánování bude vše klapat. Hezkou lokalitou pro děti je Srí Lanka.

Na Srí Lance budete cestovat i odpočívat

Srí Lanka má pověst pozemského ráje a vypadá jako slza kanoucí u jižního výběžku indického kontinentu. Od Indie je vzdálená jen necelých 50 km. Obě země mají podobnou kulturu a jsou spojeny takzvaným Adamovým mostem, což je úzký pruh, který je tvořený sérií korálových ostrovů. Právě na Srí Lance si můžete vybrat mezi lenošením na krásných plážích nebo intenzivním průzkumem ostrova. S dětmi je nejideálnější volit kompromis. Nějakou část dovolené věnovat aktivnímu poznávání a v druhé relaxovat.

sri-lanka-ulice

Zvolte vhodné oblečení

Dovolená na Srí Lance nabízí široké možnosti vyžití. Jak už bylo zmíněno výše, můžete si užívat pohody, nebo se vydat po ostrově. Záleží jen na vás, co od své dovolené očekáváte. K spokojenosti vám postačí jen plavky a ručník. Pokud se rozhodnete, že budete více cestovat, určitě do kufru zabalte pevnou obuv, delší kalhoty i trika s delším rukávem. Budou se vám hodit při návštěvách chrámů.

Počasí na Srí Lance

Klima a počasí na Srí Lance je teplé a vlhké, leží totiž v tropickém pásu. Na tomto ostrově narazíte na dva odlišné typy počasí. Od května do srpna zde panuje období Yala, a to na jižní, západní a střední části ostrova. Yala přináší především déšť. Druhým obdobím je Maha – od září do ledna. V této době očekávejte déšť a vítr na severní a východní části. Ostrov tedy můžete navštívit prakticky celý rok, ale musíte si vybrat správnou lokalitu. Za příznivé období jsou pak považovány měsíce březen a duben, kdy Srí Lanku nebičuje monzun. Průměrné teploty jsou mezi 30 až 35 stupni Celsia.