Na plačící dítě vyzkoušejte bílý šum

Někdy stačí dítě nakrmit, přebalit nebo pochovat a v klidu usne. Jindy však dítě pláče pořád a rodiče jsou už z toho zoufalí. Pláč nebere konce a nic nezabírá. Pokud i vy máte doma tento případ, pak se nenechejte zmást názory starší generace, že křik posiluje plíce, že se dítě nemá chovat, protože ho rozmazlíte a podobně. Názory na výchovu se mění a dnes psychologové spíše tvrdí, že nechat plačící dítě není správná cesta. Děťátko potřebuje cítit rodiče, proto je utišení zcela na místě. Příčin pláče může být celá řada. Některé miminko bolí břicho po najedení, jiné zase potřebuje cítit přítomnost někoho blízkého.

Pohupování na sedátku nebo na balonu

Některým dětem se líbí houpání v sedátku, většině však nestačí je kolébat na zemi, chtějí zvednout a více pohupovat. Alternativou pro uvolnění vašich zad může být pohupování na míči.

bily_sum

Zpěv?

Některé děti uklidní mluvení či zpívání. To se však zase jiným dětem líbit nemusí a pláčou ještě více. Obecně však platí, že miminka dobře spí a uklidňuje je konstantní hluk. Odborníky nazýván bílý šum.

Vyzkoušejte bílý šum

Bílý šum je takový zvuk, který je lidskému uchu přirozený a uklidňuje. V přírodě jde například o zvuk deště či šumění stromů. Ve světě techniky jde například o fén, digestoř i vysavač. Jak ale dítě uklidnit aniž byste si museli celou dobu fénovat vlasy, nebo luxovat?

Na YouTube je celá řada videí i zvuků bílého šumu, takzvaného white noise. Existují již i aplikace na mobilní telefony. Psychologové tvrdí, že pokud pustíte dítěti bílý šum na celou noc, budou spát kvalitněji a déle. Vyzkoušejte sami, jestli bílý šum bude působit i na vaše miminko!