Milujete cyklistiku? Tyto doplňky vám nesmí chybět!

Každý z nás má vášeň pro jiný sport. Pokud je tím vaším právě cyklistika, avšak vlastníte pouze kolo, rozmazlete se na letošní sezonu skvělými doplňky, které vám jízdu na kole mnohonásobně zpříjemní. Které cyklistické doplňky by vám tedy na letošní letní sezónu neměly určitě chybět?

Cyklistická helma

Ať už jste milovníky delších či kratších tras, bez cyklistické helmy nikdy nevyjíždějte. V krajních případech vám helma může zachránit život, v těch běžných je cyklistická helma nutný preventivní prvek proti různým nástrahám všech terénů. Úrazy hlavy jsou v cyklistice časté a často mají fatální následky, nepodceňujte prevenci u sebe ani u svých dětí. Cyklistické helmy si vždy vybírejte primárně podle bezpečnosti. Nikdy nekupujte helmu bez certifikace. Helma vám také musí dobře sedět na hlavě, vybrat si můžete svoji velikost, nebo si helmu regulovat přes regulační systém na zadní straně helmy.

finale

Cyklistické boty

Ať už máte městské kolo, silniční kola, horská kola, trekingová kola nebo cyklokrosová kola, vždy by se vám mělo na kole jezdit pohodlně. Na jízdu po městě profesionální cyklistické tretry nepotřebujete, do terénu si je však určitě pořiďte. Kvalitní cyklistické boty vám pomohou k lepšímu výkonu i pohybu na kole. Mezi hlavní výhody se řadí pevné spojení s pedálem díky nášlapnému mechanismu, který zajistí, že budete zabírat i při pohybu nohy směrem nahoru. Efektivní přenos síly do pedálu tak způsobí, že se na kole méně unavíte. Další výhodou cyklistických bot je měkčí podrážka, jízda bude o mnoho pohodlnější, než s klasickými teniskami nebo letní obuví typu sandálky či žabky.

Cyklistické oblečení

Jezdíte na cyklo výlety v běžném sportovním tílku a šortkách, ve kterých vás ale za chvíli začnou bolet hýždě? Pak si dopřejte pohodlí při jízdě a pořiďte si kvalitní cyklistický dres a cyklistické kraťasy. Ty mají v sedací části měkkou vsadku, díky které budete na sedátku sedět jako na obláčku. Cyklo dres zase zajistí, že bude pot zaručeně odcházet pryč od těla, budete se méně potit a cítit se při jízdě pohodlně.

Nekažte si jízdu na kole špatně zvolenými botami nebo oblečením. Jízda na kole je skvělý způsob, jak si odpočinou od každodenního stresu, vychutnejte si ji proto na maximum a co nejpohodlněji!