Maďarsko je skvělým místem pro wellness i léčebný pobyt

Do Maďarska se každý rok vydává stále více turistů, a to hlavně díky jejich termálním lázním. Nachází se zde celá tisícovka termálních pramenů, proto zde rádi cestují nejen Němci a Rakušané, ale také Češi, kteří si Maďarsko v posledních letech velmi oblíbili.

V Maďarsku se léčili i Římané

Návštěvníci si mohou vybrat z mnoha maďarských měst i městeček, které nabízejí lázně, a kde si léčebný pobyt stoprocentně užijí. Pozitivní účinky termálních pramenů v Maďarsku byly známy již starým Římanům, kteří zde vybudovali Římské lázeňské město Aquincum. Právě zde využívali teplé prameny k léčení svých legionářů.

Relaxace ve městě Hévíz

Oblíbeným místem jsou lázně Hévíz ležící 6 km od severního pobřeží Balatonu. Patří k uznávaným střediskům a jeho dominantou je termální jezero o ploše 47 500 čtverečních metrů. Jeho mírně radioaktivní voda obsahuje síru, alkálie, hydrogenuhličitany a soli vápníku. V jezeře je teplota kolem 34 stupňů v letních měsících a v zimě klesá na 26 stupňů. Koupat se můžete po celý rok, a to ať venku či uvnitř. Voda je vhodná na léčbu pohybového aparátu a páteře, revmatických potíží, kloubních i gynekologických onemocnění. Voda má blahodárné účinky i při pitné kúře, a to zejména na zažívací systém a dásně. Při návštěvě tohoto městečka se nejen budete léčit, ale bude to pro vás i maximální relaxace.

relax

Léčebný pobyt v termálních lázních Bük

Čechy vyhledávaným maďarským lázeňským centrem jsou termální lázně Bük , které leží v blízkosti rakouských hranic, zhruba 354 km od Prahy. Právě zde v roce 1957 našli místo ropy termální pramen, díky kterému se toto místo stala nejmladším lázeňským komplexem v Maďarsku. V městě Bük naleznete mnoho venkovních i krytých bazénů a celou škálu sportovního využití. Samozřejmostí jsou restaurace, obchody i pivnice. Zdejší voda je nejvhodnější k léčbě pohybového aparátu, poúrazových stavů i vrozených vad páteře. Pitnou kúrou si vyléčíte zažívací potíže i překyselený žaludek.

wellness

Wellness v hotelu Piroska Bük

Nyní si můžete užít odpočinek i vy. Díky společnosti Kareta Tour, která pro vás připravila ubytování v komfortním rodinném hotelu Piroska Bük s vlastním wellness centrem. Vyrazte na skvělou dovolenou s celou rodinnou. V termínu od 27. 6. – 28. 8. 2016 si objednejte pobyt minimálně na 7 nocí a mohou s vámi jet 2 děti do 10 let ZDARMA! Jestliže byste raději vyrazili do jiného lázeňského města, pak se podívejte na nabídku Kareta Tour a uvidíte, že si vybere!