Lyžování v Itálii bude bavit děti i dospělé

Italské alpy jsou výborným místem pro dovolenou v kterémkoliv ročním období. V létě si zde přijdou na své milovníci turistiky, v zimě nabízejí Alpy ideální podmínky k lyžování. Lyžování v Itálii je skvělé, protože si tady užijete dostatek sněhu i bohatý výběr kvalitně udržovaných sjezdovek různé délky a obtížnosti. Je to místo pro všechny lyžaře, a to od začátečníků po pokročilé, i pro ty, kteří touží po adrenalinových zážitcích.

Bergamo – klidné středisko bez turistů

Lyžování Itálie nabízí mnoho lokalit, které stojí opravdu za to. Dobrou volbou je provincie Bergamo situovaná v centrální části Lombardie. Nejvyšší kopce naleznete v Orobijských Alpách, kdy k tomu nejvyššímu vrcholu patří, Pizzo della Presolana. Tato nepříliš známá lyžařská oblast nabízí krásnou přírodu, klid i příjemné ubytování bez velkého množství turistů. V Bergamu na vás čeká hned několik lyžařských středisek jako Presolana, Colere nebo Monte Pora.

Lyžování v italských Dolomitech

Známější a navštěvovanější lyžařské střediska jsou v Dolomitech – Dolomity SuperSki a Skimara Dolomiti, kde lyžaři nejčastěji volí středisko Marilleva/Folgarida, Paganella a Monte Bondone.

lyzovani_italie

Nudit se nebude nikdo, ani menší děti

Všechny lyžařské střediska jsou krásné a sjezdovky bývají vždy upravené. Proto si lyžování v Itálii užijete nejen přes den, ale také ve večerních hodinách. Pro zpestření na vás čeká rovněž řada běžeckých tras, procházkových cest i snowparků. Jak už bylo řečeno výše, v Itálii jsou různě obtížné sjezdovky, takže se nemusíte bát vyrazit na hory i s menšími dětmi. Pokud by je lyžování nebavilo, užijí si některý ze sáňkařských svahů. O zábavu je zde opravdu postaráno.

Všechny lyžařské zájezdy do Itálie na jednom místě

Pokud byste si letos chtěli zalyžovat v Itálii i vy a hledáte vhodný zájezd, který by přesně splňoval vaše očekávání, pak pro vás máme řešení, a tím je srovnávač zájezdů NewTravel.cz. NewTravel vám přehledně a jednoduše nabízí lyžařské zájezdy do Itálie od všech cestovních kanceláří. Vybírat tak můžete z bohatého sortimentu hotelů, apartmánů i rezidencí, a to jak ve velkých lyžařských střediscích, tak v těch malých. Stačí si pouze vybrat, nachystat lyže a těšit se na zimu!