Lyžování v Alpách? Vyrazte raději do Slovinska!

Zimní dovolená? Zapomeňte letos na švýcarské Alpy nebo italské Dolomity. Otevřenou náruč pro vás má i Slovinsko. A za zlomek italských a rakouských cen! 

Ceny místních skipasů se totiž neliší od cen u nás a malé děti do šesti let tu lyžují zcela zdarma. Obzvláště pro rodiny s více malými dětmi, jež jsou od raného věku zasvěcovány do tajů zimních sportů, to je jasná volba.

Jako ryba ve vodě

Brzdí vás při vašich cestách do zahraničí chabé znalosti cizích jazyků? Ve Slovinsku budete jako ryba ve vodě. Slovinština je totiž stejně jako čeština slovanským jazykem, z čehož vyplývá, že Češi Slovincům velmi dobře rozumí. A oni jim. Jazyk je prakticky podobný, jako byste si vyrazili na Slovensko.

Co Slovinec, to lyžař

Samotného lyžování má v Slovinsku dlouholetou tradici. Vždyť první zmínku o něm na náhorní plošině Bloke zapsal historik Janez Vajkard Valvasor. Do dnešních dnů se tu obliba sjezdového lyžování prakticky nezměnila. Ve Slovinsku totiž lyžuje téměř každý, což se samozřejmě kladně podepisuje i na kvalitě tamních sjezdovek.

Hlavně si neutahujte opasky

Ve Slovinsku si zkrátka nejenom dobře zalyžujete, ale také se tu skvěle najíte. A co by to bylo za dovolenou bez dobrého jídla a pití. Dovolená není zrovna vhodným místem na utahování opasků, ba naopak. Nezapomeňte ochutnat pleskavici, kofte či typické balkánské speciality z mletého masa! Vyhlášené jsou ale i místní klobásky, jelítka a štrúdl!

Kde se ubytovat?

Lyžování ve Slovinsku mají ve své nabídce vybrané cestovní kanceláře. Pestrou nabídku ubytovacích zařízení různých kategorií ve svém portfoliu má například cestovní kancelář Gradtur. Vaší pozornosti by neměl uniknout především půvabný hotel Kranjska Gora. Nebo hledejte na internetu. Do vyhledávače zadejte pojmy jako Slovinsko 2019 lyžování či 2019 lyžování Slovinsko a vyberte si místo a hotel či penzion, jenž bude co nejvíce vyhovovat vašim požadavkům.