Lyžařská přilba je nejdůležitějším vybavení na svahu

Pokud patříte k milovníkům sjezdového lyžování, nebo chcete letos naučit své děti sjezdovat, pak byste neměli zapomenout na nezbytné lyžařské vybavení. A to ať vyjedete na svah jednou do roka, či na něm trávíte každý víkend.

K lyžování patří bohužel také pády a s těmi spojené zlomeniny i úrazy hlavy, které mohou být opravdu závažné. A proto je důležité si chránit nejen svoji hlavu, ale i hlavičku svých dětí. Z čehož vyplývá, že k nejdůležitějšímu vybavení každého lyžaře patří lyžařské přilby, které dokážou mnoho vážným poraněním zabránit. V České republice zatím nejsou přilby povinné, avšak jestli vám můžeme radit, tak nijak toto vybavené nepodceňujte.  Na svah bez ní by vyjel jen blázen a pustit dítě jen v čepici je bláznovství největší. Kromě toho, že chrání hlavu, je také skvělým ochráncem před větrem i chladem. Věřte, že je opravdu důležitá, a proto si dnes povíme jak správně přilbu vybrat.

Jak správně vybrat přilbu na lyže

Asi nejdůležitějším faktem je to, že přilba musí dobře sedět, protože jen tak bude bezpečná. Že vám nebo vašemu dítěti dobře padne, poznáte podle jedné známky. Když zatřesete hlavou, neměla by se příliš posouvat. Na hlavně by měla pevně sedět i bez zapnutého pásku pod bradou a současně by neměla nikde tlačit. S výběrem velikosti určitě nespěchejte. Můžete se řídit i obvodem hlavy, kterou měřte kousek nad obočím.
Přilby na lyže pro muže, ženy a děti se moc neliší, teda kromě barvy a celkového designu. U žen je rozdíl ve vykrojení zadní části, které je větší, a to ocení hlavně lyžařky s dlouhými vlasy spletenými do culíku či copu.  

Důležité jsou i lyžařské brýle

Při vybírání lyžařské přilby nezapomeňte také na brýle, které skvěle ochrání oči před sněžením i možným úrazem. Proto při koupi helmy vyberte i brýle na lyže, jež by se měly společně doplňovat. Sehraná by měla být nejen barva, ale i tvar. Mezi helmou i brýlemi by měla být vždy úzká mezera. Brýle společně s helmou budou chránit čelo a dutiny před špatným počasím.

Při sportu nezapomeňte chránit sebe i své děti, a proto pokud někdy dojde k silnému nárazu do hlavy, je nutné helmu vyměnit, protože skelet může být porušen. Opravdu velký výběr kvalitních přileb a brýlí nabízí Atomic v nové kolekci 2016 a najdete je v nabídce eshopu bikeparkmost.cz.