Léčba kloubů díky kmenovým buňkám

Stává se pro vás pohyb spíše utrpení, než radostí? Rádi byste ještě jezdili na kole, chodili na procházky a sportovali, ale zkrátka vám to vaše klouby nedovolují?

 

 

 

S přibývajícím věkem se klouby a záda stále více opotřebovávají a přichází bolest i artróza kloubů. Na trhu je mnoho tabletek, které vám slibují pohyb bez bolesti, ale pokud jste je vyzkoušeli, víte, že jejich efekt je minimální, anebo hodně krátkodobý. Konečným stádiem artrózy je TEP, totální endoprotéza, nebo také náhradní kloub. Co ale udělat proto, aby k operaci nemuselo dojít?

Co jsou kmenové buňky?

 

Nadějí a fungující léčbou jsou kmenové buňky, které jsou neohraničené (nediferencované) živočišné buňky a jejích schopností je se dělit a proměnit se na jiný buněčný typ, diferencovat se. Právě tato schopnost umožňuje tělu vytvářet nové buňky a současně opravit poškozené části těla. Dospělé kmenové buňky se vyskytují v kostní dřeni, tkání amniového vaku v placentě, tukové tkáni, bazální vrstvě pokožky a krvi z pupečníkové šňůry.

 

lecba kloubu

Jednoduchá a účinná léčka kloubů

V současné době se tyto buňky běžně využívají v lékařské praxi v mnoha oborech a také v ortopedii při léčbě pokročilejšího stádia artrózy. Aplikací koncentrátu buněk SVF vede ve většině případů ke snížení příznaků (bolest, ztuhlost, omezená hybnost kloubu) chronické kloubí degenerace.  Buňky SVF jsou buňky nediferencované pluripotentní mezenchymální a nejvíce se jich vyskytuje v tukové tkáni a kostní dřeni. V oblasti kloubu, kloubní chrupavky, vazů a šlach se pak tyto buňky mění a zajišťují tak regeneraci poškozené tkáně, která může být opravdu markantní. U těžké artrózy kolene je to až 89% pacientů, kteří zaznamenali poloviční zlepšení. U kyčelního kloubu bylo pacientů s polovičním zlepšením 75%. Zázračné kmenové buňky nepomáhají jen u artrózy kloubů, ale také při artritida – chronických kloubních zánětech, při poranění menisku, šlach, vazů, kloubní nestabilitě, u špatně se hojících zlomenin a také tak u častých bolestivých stavech páteře a výhřezu meziobratlových plotének.

 

Dejte sbohem bolestem kloubů, znova si dopřejte volnost pohybu a to vše díky aplikaci kmenových buněk. Zjistěte, že léčba kloubů nebyla nikdy tak účinná jako dnes.