Kvalitní spánek pro celou rodinu

Asi každý z nás někdy zažil ráno, kdy je snad ještě více unavený, než když si šel večer lehnout. To, jak se vyspíme, nás po celý den velmi ovlivňuje. Pokud tedy spíme málo a spánek je nekvalitní, jsme potom více unavení, může nás bolet hlava nebo máme větší sklon k úzkostem a depresím. Spánek je pro naše tělo velmi důležitý. Ovlivňuje nejen naši aktivitu, ale i náladu a zdravotní stav. Jak se tedy dobře vyspat, abychom se cítili opravdu odpočatě a fit?

Kvalitní postele z masivu

Rozvrzaná a nestabilní postel je velmi častým důvodem, proč lidé špatně spí. Ložnice je místo, kde si máte po náročném dni odpočinout a spolehnout se na to, že ráno vstanete plni energie. Pokud vás tedy v noci budí skřípání postele nebo její posouvání při každém vašem pohybu, učiňte tomu konečně přítrž! Kvalitní postele z masivu vám nabízí stabilitu a odolnost, moderní design i možnost výběru z více druhů dřeva. Postele z masivu jsou zkrátka investice, která se vám vyplatí, jelikož tím podpoříte především vaše zdraví.

postel

Matrace vybírejte pečlivě

Vybíráte si novou matraci? Důkladně si promyslete, co od své matrace vlastně požadujete. Máte rádi matraci měkkou nebo tvrdší? Přejete si vyšší typ matrace? Předem si ujasněte kritéria výběru matrace, v obchodě pak vyberete pouze správný typ. U matrací neplatí, že ta nejdražší vám musí sloužit nejlépe. I levné matrace dokážou být velmi kvalitní a nabídnou vám dokonalý odpočinek ve své náruči.

Hledáte pružinové, latexové nebo matrace z líné či HR pěny? Pak můžete s klidem v duši vsadit i na levné matrace, které vás při spánku dobře podpoří a zajistí, že váš spánek bude zdravý a klidný. Při výběru matrace dávejte pozor i na její rozměry. Matrace by vás měla přesahovat o 20 – 25 cm, aby byl zajištěný vysoký komfort při spánku. Můžete si vybrat matraci v některém z obchodních domů, které se prodejem matrací zabývají, dají se však již sehnat i matrace na míru.

Dětské matrace

Pro naše děti chceme vždy to nejlepší. Spánek je velmi úzce propojen s jejich dobrým vývojem, proto je nutné pořídit jim kvalitní matraci, na které se pohodlně a vydatně vyspí. Při výběru dětské matrace dbejte na bezpečnost a správnou velikost matrace. Matrace by měla dobře pasovat do rámu dětské postele. Tvrdost volte u dětské matrace spíše střední, měkká matrace není pro děti vhodná. Proč? Dítě ve vývinu potřebuje dobrou oporu páteře. Pokud by spalo na měkké matraci, během spánku se zaboří do matrace a nebude spát rovně, což není žádoucí.

Tip: Jak podpořit zdravý a vydatný spánek?

Kromě postele z masivu a kvalitní matrace můžete váš spánek podpořit ještě dalšími tipy. Jaké to jsou?

  • Snažte se chodit spát a vstávat ve stejnou dobu.
  • Před spaním nejezte žádná těžká jídla.
  • Postel využívejte pouze ke spánku. Nejezte v ní, nepracujte ani si nečtěte.
  • Do postele nechoďte, dokud nejste ospalí.
  • Po čas spánku si zatemněte okna a snižte teplotu v místnosti na cca 18 stupňů.
  • Vyhýbejte se spánku během dne.
  • Před ulehnutím nepijte žádné povzbuzující nápoje typu cola, káva nebo černý a zelený čaj.