Kvalita patří i do vaší ložnice

V ložnici lidé tráví rozdílnou délku pobytu, protože někomu stačí k regeneraci pět hodin spánku a někdo se necítí odpočatý ani po osmi hodinách. Je to místo, které mnoho lidí při zařizování opomíjí právě z toho důvodu, že ho berou pouze jako místnost na přepsání. Tohle je samozřejmě omyl, protože spánek je velmi důležitý a podle toho jak bude kvalitní spánek, tak bude kvalitní celý den. Špatně spát vydrží člověk pár dní, nebo možná týdnů, ale celý život by to opravdu nešlo. Pokud se tedy každou noc převalujete na nepohodlné matraci a ještě k tomu přikryti nekvalitním povlečením, není se čemu divit, že se ráno budíte s kruhy pod očima. Své ložnici byste měli věnovat dostatek času nejen při jejím zařizování, ale také věnovat pozornost detailům jako je ložní povlečení.

Do ložního prádla se vyplatí investovat

Každý zná ten pocit, když se po dlouhém dni těší, až ulehne do postele a přikryje se příjemnými a voňavými peřinami. Navíc když je povlečení z kvalitních materiálů, pocit je mnohem intenzivnější. Na kvalitě povlečení se nevyplatí šetřit. Nekvalitní povlečení je sice levnější, ale také vyrobeno z umělých syntetických materiálů, které více přitahují bakterie a ty pak celou noc dýcháme. Některé umělé materiály jsou také nepříjemné na tělo, mohou škrábat nebo „kousat”, nesají pot a k vaší pokožce nejsou nikterak šetrné. Proto je pro klidný spánek opravdu důležité vybrat si kvalitu.
Na trhu je velké množství druhů ložního povlečení, ne jako v době před 18 stoletím, kdy používání ložního prádla bylo výhradou pouze královských rodin. A ne jako před rokem 89, kdy na pultech byl jenom jeden druh povlečení, a nejlepší kvalitou bylo damaškové povlečení, které ovšem nesehnali všichni. Ke klasickým materiálům patří bavlna, která se vyrábí z bavlníku. Bavlněné vlákno je přítomno ve více než 50% dnes vyráběných textilií a možná i proto patří klasické bavlněné povlečení mezi stálice v našich ložnicích. Ovšem v obchodě i na internetu dnes také seženete mnoho rozdílných materiálů jako je krep, flanel, mikroplyš, anebo satén. Je pouze na vás, které materiály vám vyhovují a které budete preferovat.

 

satenove povleceni

Saténové povlečení

My vás blíže seznámíme se saténovým povlečením, které již dávno není vyráběno starou technologií tkaniny, která působila velmi uměle. Luxusní saténové povlečení se vyrábí z vysoce kvalitního 100% bavlněného saténu s jemným leskem na povrchu. Pro posílení vlastností materiálu je látka mercerována. Saténové povlečení z bavlny je velmi hebké a jemné na dotek a současně je velice kvalitní, pevné a trvanlivé. Nemusíte mít strach, že by vám v saténovém povlečení bylo v létě horko a v zimě zima. Je to právě naopak, v horkých letních dnech vás povlečení příjemně ochladí a v zimě se rychle zahřeje a bude vydávat optimální teplo. Toto povlečení doporučujeme prát naruby, při nižších teplotách a s jemnějším pracím prostředkem. Kvalita saténu se samozřejmě promítne do ceny povlečení.

 

satenove povleceni 2

Můj pelisek.cz vám nabízí celou řadu povlečení. Vyberte si zde například již zmiňované saténové povlečení s černými motivy a budete překvapeni také tím, že toto povlečení nebudete muset vůbec žehlit. Je totiž vyrobeno z kvalitního nežehlivého bavlněného saténu. Nebo si prohlédněte jiné druhy povlečení a nakupte si přesně ten, který se vám líbí. Ať už zvolíte jakýkoliv druh povlečení, nezapomínejte hlavně na kvalitu, do které se opravdu vyplatí investovat!