Kupujte dětem „potřebné“ hračky

Dítě ke svému životu potřebuje hračky a hraní si, protože i díky tomu se rozvíjí jejich osobnost. Občas si rodiče myslí, že je pro dítě vhodná každá věc, kterou koupí a tak plní jejich dětské pokojíčky nejnovějšími modely autíček, panenek či plyšovými hračkami – občas nesmyslně a bez rozmyslu. Ovšem vybrat v dnešní době vhodnou a dobrou hračku není vůbec jednoduché, nikdy v minulosti totiž nebyla jejich nabídka tak široká a reklamních tahů nebylo tak mnoho.

Nákup hraček by měl být ovlivněn více faktory

Při jejich výběru byste měli myslet hlavně na to, aby rozvíjely dětskou jemnou motoriku a ovlivňovaly pohybový, smyslový i citový vývoj dítěte. Měly by navíc působit pozitivně na jejich rozum a rozvíjet jejich fantazii, podporovat soustředění, řeč i cit pro barvu. Pokud chcete, aby vybraná hračka byla pro vaše dítě tou nejlepší, měli byste je vždy vybírat s ohledem na vývojový věk dítěte, protože v jeho jednotlivých etapách by měla mít vždy specifické rysy. Především by měla být výchovně hodnotná a podněcovat dítě k pozitivní činnosti, variabilní s možností více herních prvků, technicky a hygienicky bez závady, bezpečná, vyrobená z kvalitních materiálů a v neposlední řadě vkusná, aby ovlivňovala také estetické cítění dítěte. Při její koupi byste vždy měli myslet na tyto fakta, a to ať vybíráte modely pro vaše kluky, anebo hračky pro holčičky či stavebnice pro oba.

 

model bruder

Bruder je synonymum pro kvalitní hračky již 80 let

Německá značka Bruder je na trhu s hračkami již 80 let a za tuto dobu získal opravdovou tradici. Jejich modely patří u kluků k těm nejoblíbenějším hračkám, mají je však rádi i jejich tatínci, a to hlavně díky své propracovanosti a reálnému zpracování. Všechny modely Bruder jsou odolné – vydrží mnoho her a to i při velkém náporu na pískovištích. Hry s těmito modely děti jen tak neomrzí, budou zábavné a užijí si s nimi mnoho legrace. Bruder má na trhu 4 série modelů, které jsou vždy uzpůsobeny pro děti různých věkových kategorií přesně tak, aby splňovaly všechna kritéria „potřebného“ hraní. Navíc se tato hračka pro dospělé tatínky může stát skvělým sběratelským artiklem. Kvalitní hračky Bruder ocení jak vaše nejmenší ratolesti, tak jistě udělají radost i větším dětem, které mají rádi rozmanitost a pestrost. Pokud Vás hračky Bruder zaujaly, můžete se podívat také na moc pěkná videa na Youtube. Video traktoru Bruder 03061.

 

Díky těmto modelům bude jejich hraní nejen zábavné, ale skoro tak i realistické a právě tato činnost je pro správný a všestranný rozvoj dítěte tím pravým.