Kupujeme školní batoh

Škola už začala, ale vy stále nemáte pro svou ratolest vhodný školní batoh? Pak vám poradíme jak na jeho výběr! Není to totiž zase tak jednoduché.

Školní batohy by měly splňovat hned několik kritérií:

  • správnou ergonomii,
  • nízkou hmotnost,
  • kvalitní konstrukci,
  • dostatek reflexních prvků.

Základem jsou ergonomicky tvarovaná záda i popruhy

Nikdy nezapomeňte na správné tvarování zad, a to ať už vybíráte školní batoh pro 1. stupeň, nebo pro studenta. Jen takové batohy nebudou nesprávně zatěžovat páteř vašeho dítěte. Váha naplněné tašky by měla být vždy optimálně rozložená. Pro mladší děti je vhodné vybírat batoh se širokými, polstrovanými a snadno nastavitelnými popruhy. Ty by se při nošení neměly nijak dotýkat krku školáka.

Pevný, ale lehký

Dobrý batoh má pevnou a zároveň lehkou konstrukci. Pro děti na prvním stupni by váha měla být menší než 1 200 g. Samozřejmě, že čím nižší, tím lepší. Děti by na zádech měli nosit pouze 10 – 12 % své váhy. Platí to tedy zvlášť u drobnějších ratolestí. Maximální hmotnost batohů určených pro školáky na druhém stupni by neměla přesáhnout 1 400 g.

Školní batoh Stil

Reflexní prvky i výraznější barvy

Při výběru batohu je nutné dbát i na design a estetiku. Vybírejte výrazné barvy i batohy s dostatkem reflexních prvků, které vašemu dítěti zajistí větší bezpečnost za snížené viditelnosti a ve tmě. Na trhu jsou také tašky se signální, svítivou barvou na povrchu, které jsou vhodné pro ty nejmenší.

Batohy Stil

Veškerá výše zmíněná kritéria nabízí značka Stil. Vybírat můžete z celé řady školních batohů pro studenty i pro menší děti. Jejich batohy jsou praktické, designové, moderní a hlavně prostorné. Proto se do nich školákům vejde vše, co k učení a ke studiu budou potřebovat. Nejedná se jen o knihy a sešity, ale také například o notebook. Batohy Stil jsou zkrátka připraveny na vše. Široký sortiment zboží nabízí velké množství typů, stylů i barev batohů. Proto si zde kvalitní ergonomický batoh vybere určitě každý.