Kupujeme šicí stroj i jeho náhradní díly

Přemýšlíte nad tím, že byste si koupili šicí stroj, ale pořád nevíte jaký? V dnešním článku vám přineseme pár rad, jak nejlépe stroj vybrat i kde koupit například náhradní díly do šicích strojů.

Jak často budete šicí stroj používat?

Prvním a vlastně nejdůležitějším krokem při výběru šicího stroje je vlastní kritický pohled na své schopnosti. Jak často budu šít? Opravdu je to mým koníčkem a budu stroj využívat pravidelně? Nebo ho chci jen na občasné spravování a nenáročné šití? Pravdivé odpovědi vám mohou s výběrem velmi pomoci a hlavně se vyhnete zbytečnému vyhazování peněz za stroj s funkcemi, které při domácím šití vůbec nevyužijete.

Mechanický versus elektronický stroj

Vybírat můžete mezi šicím strojem:

  • mechanickým,
  • elektronickým.

Mechanické modely jsou vybaveny ovládáním na mechanickém principu. Většinou jde o otočná kolečka. Elektronické se ovládají tlačítky, otočným kolečkem nebo klávesnicí. Některé jsou kromě nožního spínače vybaveny i šoupátkovým ručním spínačem. Elektronické typy mají také ve většině případů displej.

nahradni_dily_do_sicich_stroju

Jednoduchá obsluha i rychlost šití

Další věcí při výběru je fakt, aby se dal stroj dobře a jednoduše obsluhovat. Všechny důležité úkoly musí být co nejjednodušší. Nechejte si proto vše v prodejně ukázat a následně si úkony i sami zkuste. Nezbytná je ukázka navléknutí vrchní nitě, navíjení spodní nitě, nastavení stehu, nasazení pouzdra s cívkou, výměna přítlačných patek, ovládání nožního popřípadě ručního spínače.

Přesvědčte se také o tom, jak stroj zvládá šití různých textilních materiálů. Všímejte si, zda neodvádí chybné stehy, a to ani při zpětném chodu. Vnímejte hlučnost a vibrace. Šicí stroj by měl mít regulaci tempa a měl by zvládat rychlejší i pomalé šití.

Bez náhradních dílů do šicích strojů se časem neobejdete

Věřte, že tyto jednoduché věci vám mohou s výběrem šicího stroje pomoci. A to ať si zvolíte jakoukoliv značku. Důležité je ale také vědět, kde koupíte náhradní díly na šicí stroje. Později se bez nich totiž určitě neobejdete. Na sicistroje-obchod.cz seženete náhradní díly, nůžky, jehly i samotné šicí stroje. Z širokého sortimentu zboží si určitě vybere každá správná „švadlenka.“

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *