Kupujeme novou sedací soupravu

Správně zvolená sedací souprava je základem každé rodinné pohody. Jedná se většinou o nemalou investici. Vyplatí se proto její nákup neuspěchat a vše si dopředu promyslet.

Na velikosti záleží

Při výběru nové sedací soupravy myslete na rozměry svého interiéru. Základem úspěchu je totiž správně zaměřený obývací pokoj. Není nic horšího, než když se vám sedačka do interiéru nevejde. Před nákupem je rovněž důležité si uvědomit, jak to vypadá s rozložením dalšího nábytku v místnosti. I jaký celkový styl váš interiér má. Hlavně pokud je obývací pokoj součástí velkého prostoru společně s kuchyní.

Životnost sedačky závisí i na zvoleném materiálu

Velkou roli v životnosti sedací soupravy hraje typ materiálu, ze kterého je vyrobena. Vybírat můžete z ekokůže, pravé kůže i látky. Každý typ materiálu má své výhody i nevýhody.

Sedačky potažené látkou se hodí do všech interiérů. Mají obecně nižší životnost než sedačky z pravé kůže, ale pokud si vyberete tu s větší hustotou vláken, poslouží vám mnoho let. Nepraktické je její čištění. Takže pokud máte malé děti, budete se o ni muset více starat.

Sedací soupravy

Sedací soupravy

Ekokůže se v posledních letech stala velmi oblíbeným materiálem. Jedná se o dobarvený materiál vyrobený z rozdrcených zbytků hovězí kůže. Investice je nižší než u kůže pravé, ale její životnost je rovněž kratší. Rozdíl mezi nimi však není na první pohled patrný.

Pravá hovězí kůže patří k nejodolnějšímu potahovému materiálu se snadnou údržbou. Jejich cena je vyšší, avšak v mnoha případech se nemusí jednat o velké sumy. Investovat se do ní rozhodně vyplatí, protože vás odmění delší životností, zvýšenou odolností a krásným vzhledem.

Důležitý je nejen design

V neposlední řadě myslete při koupi na funkčnost a praktičnost. Je mnoho sedaček, které vypadají skvěle, ale s praktičností je to již horší. Spoustu místa vám například ušetří sedací souprava s úložným prostorem nebo možností rozložení na lůžko. Rozkládací soupravy volí hlavně majitelé malých bytů. Webové stránky isedacky.cz vám nabízí různé typy sedacích souprav, takže si zde rozhodně vyberete tu pravou.