Kupujeme dětský kočárek

Nákup dětského kočárku je ve většině případů významnou životní událostí u mnoha nastávajících rodičů. Na co se ale vlastně při koupi kočárku zaměřit a který si vybrat? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Vhodný výběr je důležitý pro správný vývoj páteře

Pro novorozence a kojence jsou určeny spíše hlubší kočárky ve tvaru postýlky – korby nebo korbičky. Právě v nich totiž leží dítě ve vodorovné poloze, která je pro správný vývoj páteře velmi důležitá. Když dítě povyroste, zpravidla od 6 měsíců, je vhodné vyměnit tento kočárek za takzvaný sportovní, ve kterém už může dítě i sedět.

Kombinované dětské kočárky

Na našem trhu seženete také kombinované kočárky, tzv. trojkombinace, jež v sobě slučují oba zmíněné typy. Kočárky trojkombinace mají samostatný skládací podvozek, na který lehce upevníte korbičku, sportovní sedačku i autosedačku. Protože jsou k sehnání i kočárky trojkombinace s autosedačkou, které vám umožní dítě lehce přenášet z místa na místo. Podle potřeby si tam vždy přestavíte kočárek na tu nejvhodnější variantu.

Nabídka kombinovaných kočárků na našem trhu je velká a různá. Někdy je můžete koupit zvlášť, jindy jsou nabízeny v celé sadě. Při koupi je tady důležité sledovat, co všechno cena zahrnuje.

kocarek2

Nastavitelná výška madla i odpružená kola

Kvalitní kočárek by měl mít nastavitelnou výšku madla, protože jen tak se vám s ním bude dobře manipulovat. Pro komfortní jízdu je velkou výhodou odpružení předních i zadních kol. Z pohledu překonávání nerovností i překážek je důležitý také průměr kol. Čím je bude mít kočárek větší, tím se bude více hodit do terénu. Přední kolečka by měla být otočná kolem své osy a rychloodnímatelná kola nejvíce oceníte při nakládání kočárku do kufru auta.

Moderní těhotenská móda

Kombinované dětské kočárky koupíte na eshopu babytera.cz, který nabízí i těhotenskou módu. Moderní těhotenská móda by totiž měla být součástí šatníku každé nastávající maminky. Seženete zde kvalitní a stylové oblečení, jako jsou těhotenské kalhoty, trika s krátkým i dlouhým rukávem, oblečení na sport, kraťasy, sukně, halenky, tuniky i svetry či kabáty. Stačí si jen vybrat.

moda