Kupujeme dětské kolo

Každé dítě touží po tom objevovat svět a zkoušet nové věci. Proto pokud už zvládá jízdu na odrážedle, měli byste mu pořídit dětské kolo, které ještě více rozvine jeho motoriku.

 Vyberte vhodnou velikost

Nejdůležitější je při výběru kola zvolit správnou velikost, a to adekvátně k výšce dítěte. Pokud vyberete kolo malé, nebo naopak velké, nejenže nebude vaše ratolest schopná kolo pořádně ovládat, ale nepůjde jí ani dostatečně šlapat do pedálů a ani brzdit. Správnou velikost poznáte tak, že necháte dítě rozkročit nad horní rámovou trubku s nohama na zemi. Mezi trubkou a rozkrokem by pak mělo být alespoň pět centimetrů volného prostoru. Toto místo je důležité k tomu, aby se nezranilo při sestupování. Dále musí dítě při posazení na sedlo dosáhnout nohama na zem. Tak si budete jisti, že bezpečně sesedne z kola, dosáhne na pedály a zvládne i šlapání. Pokud tento úkon nezvládne ani z nejmenšího typu kola, pak ho ještě nechejte jezdit na odrážedle. Neméně důležitá je i vzdálenost sedla k řídítkům. Dítě na ně musí dosáhnout a nesmí být příliš nakloněno vpřed. Velikost dětských kol je uváděna v palcích podle průměru ráfků kol. Nejmenší velikost je 12, pak následuje 16, 20 a 24.

detske_kolo_12

Postranní kolečka jsou přínosná

Ze začátku se nebraňte ani postranním balančním kolečkům pomáhajícím získat stabilitu a jistotu při jízdě. Ve většině případů jsou nastavitelná a dají se postupně přizvedávat, až je z kola úplně odstraníte. Pozornost věnujte rovněž bezpečnostním prvkům, jako jsou bezpečné zakončení řidítek a šroubů či plastový kryt řetězu.

Pro větší dítě kupte kolo juniorské

Pokud máte doma vetší dítě, které už odrostlo z největší velikosti kola dětského, pak je čas na koupi juniorského kola. Zde vybíráte velikost podle velikosti rámu a neřídíte se jen průměrem kol. Rámy se pak měří v palcích podle délky sedlové trubky.

juniorske_kolo

Vhodná dětská i juniorská kola seženete na cyklodiskont.cz, kde můžete vybírat z široké nabídky zboží.