Krokodýlí ZOO v Protivíně, aneb malá cesta do pravěku

Krokodýli jsou jako jedni z mála živočichů žijících dnes na zemi živou fosilií. Žili zde již před stovkami milionů let a jejich tělo se dodnes změnilo jen minimálně. Přejete si vidět tvora, který dělal společnost dinosaurům? Jeďte se podívat do protivínské krokodýlí ZOO!

Krokodýl je jedinečný a dokonalý tvor. Možná proto se jeho tělo za desítky milionů let prakticky nezměnilo. Je to živá fosilie, která vás do jisté míry dostane zpět do pravěku. Mnoho druhů krokodýlů navíc můžete vidět i u nás v ČR! Stačí navštívit krokodýlí ZOO v Protivíně.

Vznik krokodýlí ZOO

Krokodýlí ZOO vznikla ze soukromého chovu současného provozovatele, pana Miroslava Procházky. Chovu krokodýlů se pan Procházka věnuje od roku 1996, tedy více než 20 let. Původně byla zvířata umístěna na zemědělské farmě ve Chvalšinách, v roce 2005 pak byla vybudována současná krokodýlí ZOO v Protivíně. Od té doby jsou zde také tato zvířata úspěšně rozmnožována.

Cíle krokodýlí ZOO

Cílem krokodýlí ZOO není jen ukázat návštěvníkům tyto podivuhodné plazy. Klade si za cíl vytvořit ideální podmínky k životu a rozmnožování zejména ohroženým druhům krokodýlů, a tím je také chránit. Protivínská krokodýlí ZOO jako jediná v ČR opakovaně rozmnožuje kriticky ohrožené druhy krokodýlů a zúčastňuje se šesti záchranných projektů.

Prvenství protivínské ZOO

crocodile-66886_960_720

ZOO v Protivíně má také mnoho prvenství. Žije zde například chovný pár indických gaviálů Čambal a Gamba, kteří jako jediní na světě nakladli vajíčka v mírném klimatickém pásmu. Světovou raritou je také bílý gaviál Afrodita. Návštěvníky velice oblíbený je také krokodýl mořský, největší krokodýl chovaný v ČR.

Krokodýlí ZOO je velice oblíbeným cílem jednotlivců, párů, rodin s dětmi i škol a rozhodně stojí za návštěvu! Více informací naleznete na www.krokodylizoo.cz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *