Kloubní výživa je pro psy důležitým doplňkem stravy

Stejně jako u lidí, tak i u psů lze správným životním stylem, pohybem a zdravým jídelníčkem prodloužit život. Pejsky totiž v mnoha případech trápí stejné zdravotní problémy jako nás. Nejčastějším problémem větších plemen bývají klouby, přitom právě těmto problémům můžeme v dnešní době předcházet, a to podáváním kloubní výživy.

Prevence je základ

Kloubní nemoci jako jsou artritidy, artrózy a záněty způsobují psům při pohybu velkou bolest, a tím pádem je limitují v jejich aktivním pohybu. Jestliže chcete mít dlouhodobě parťáka na procházky a různé výlety, musíte dbát hlavně na prevenci, a to od štěněte. Nejlepší prevencí jsou doplňky stravy, vitamíny a léčiva, která zajistí kloubní výživu.

Kloubní výživa má mnoho pozitivních účinků

Nejčastěji podávaným lékem jsou pak chondroprotektiva obsahující glukosamin sulfát, MSM, kolagen, chondroitin sulfát či kyselinu hyaluronovou. Právě tyto látky se podílí na snížení rizika vzniku onemocnění, a pokud už k rozvoji nemoci došlo, zabraňují jejímu rozšíření. Navíc kladně působí na chrupavku tím, že zlepšují její pružnost a celkově chrání kloub před zánětem.

Forem podání je více

Díky širokému sortimentu nabízeného zboží má kloubní výživa pro psy více forem, a tím pádem více možností podání. Můžete koupit tekutou formu léku, tablety i prášek, který se aplikuj přímo do žrádla. Tabletám se někteří majitelé pejsků vyhýbají, protože se musí vložit přímo do jejich tlamy, což není u některých psů tak jednoduchá činnost. Tekutá forma má naopak jednoduchou aplikaci i snadná dávkování. Navíc psům většinou chutná.

chondrosuper-800x600

Navštivte veterináře

Díky většímu výběru může být někdy složité se zorientovat v tom, co je pro vašeho psa nejlepší. Jestliže si nejste úplně jisti, jak vybrat kloubní výživu pro psa, určitě se poraďte se svým veterinářem, který vám vše vysvětlí, a podle rasy i stáří psa vám poradí, který přípravek koupit, i jaké zvolit dávkování. Pak už stačí jen navštívit správný obchod, například eshop mujmazlik.cz. Právě on nabízí široký sortiment kloubních výživ i ostatního zboží, které každý pejsek potřebuje.