Klíčení zvládne každý, i vy!

Dostatečný příjem vitamínů a minerálů by měl být samozřejmostí. Přiznejme si však, že jen málokdy zkonzumujeme tolik porcí ovoce a zeleniny, kolik bychom měli. Vhodnou alternativu představují lahodné klíčky, které obsahují neuvěřitelné množství důležitých živin. Co klíčení obnáší?

Jak nejsnáze klíčit?

Pro začátek jsou ke klíčení nejvhodnější speciální klíčící misky, které vám pomohou odhalit, jaké poklady se v naklíčených luštěninách a semínkách skrývají. Některé misky lze vrstvit na sebe a v každé z nich nechat klíčit různé druhy semen. Nutné je dbát na jejich pravidelné zvlhčování.Za pozornost stojí také nakličovací sklenice, které se navíc stanou zajímavým kuchyňským doplňkem.

Automatická klíčidla semen jsou ideálním řešením v případě, že nemáte dostatek času se o klíčky starat, ale zároveň se nechcete o tuto výživnou dobrotu připravit. Do klíčidla stačí nalít dostatečné množství vody a rozprostřít vybraná semínka. Díky víku je zajištěno vhodné klima a klíčky jsou zároveň chráněny. Automatické klíčidlo se postará o pravidelné zvlhčování klíčků, které poté můžete rovnou sníst nebo je použít do oblíbených zdravých receptů. Všechno potřebné vybavení pro klíčení naleznete v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví, stejně jako další užitečné pomocníky pro zdravé stravování.

Co všechno lze klíčit?

Nemáte příliš jasnou představu o tom, co všechno je možné klíčit? Nebojte, jako začátečníka vás nečekají žádné zvláštní komplikace. Nejčastěji se klíčí oblíbené mungo fazole, řeřicha, slunečnicová semínka, rukola, ředkvičky, vojtěška atd. Nicméně obecně platí, že klíčit můžete téměř všechny druhy luštěnin, semínek a ořechů vyjma lněného semínka, kešu, para ořechů, dále také pekanových nebo vlašských ořechů. Stačí jen zkoušet, které klíčky vám budou nejvíce chutnat…