Kde upravovat fotky online?

Pokud nechcete stahovat do počítače další programy, u kterých si ani nejste jisti, zda budou správně fungovat, můžete zkusit jeden z fotoeditorů online. Většinou velmi dobře zvládají základní úpravy fotografií. Jejich velkou výhodou je, že jsou většinou zdarma. Pro běžného uživatele nebo fotografa začátečníka budou tedy jistě dostačující.

Pro náročnější

Kvalitní úpravu fotek online dokáže program Polarr. Jeho základní verze je zdarma, existuje i možnost připlatit si za profesionální program. Ale i základní verze dokáže dosti pokročilé funkce. Můžete měnit všechny základní parametry fotografie jako je jas, kontrast nebo expozice. Nabízí také velké množství filtrů. Dokáže velmi dobře měnit barevnost fotografií. A přidává navíc některé efekty. Do prostředí editoru můžete navíc nahrát více fotografií najednou a poté jen jednoduše proklikávat. Jistě velmi oceníte i snadné uložení fotografií, které je možné pouze jedním tlačítkem. Celý program je tedy přehledný, intuitivní a velmi kvalitní. Jeho nevýhodou může být, že je pouze v angličtině a občas se budete muset proklikat přes nabídky placené verze.

 

Další fotoeditor online je Photopea. Najdete ji na adrese photopea.com. Prostředí tohoto editoru se snaží co nejvíce přiblížit běžným fotoeditorům pro stažení do počítače. Kromě úprav fotografií nabízí i tvorbu nových projektů, tedy jednoduché grafiky nebo skládání fotografií k sobě a podobně. Fotografie upravíte ve všech potřebných kategoriích. Můžete navíc i kreslit, tvořit tvary nebo retušovat. Pracuje i s vrstvami fotografie. Snaží se tedy o pokročilejší funkce a bude ideální pro náročnější začátečníky.

Jednoduchost především

Jednoduchý program na úpravu fotek online najdete na adrese upravafotek.cz. Jde o základní editor, který nabízí změny jasu, kontrastu, sytosti, stínů i saturace. Mimo to zde najdete pár základních filtrů nebo rámečky a samolepky. Nevýhodou editoru je, že je vždy možné upravovat pouze jednu fotografii. Nemůžete sem nahrát více fotek najednou.

Další velmi intuitivní program, který dokáže základní úpravy velmi rychle a snadno je Aviary. Provede vás přes nahrání fotografie až k editaci. Poté se vám otevřou možnosti pro úpravu fotek online jako je ořez fotografie, úpravu jasu, kontrastu a dalších parametrů. Můžete do fotky přidávat text, nebo do ní kreslit. Nabízí také funkci vylepšení červených očí nebo různé rámečky.

A tyto čtyři programy jsou jen výběr z nespočtu dalších. Online programy se stále vylepšují, jelikož současným trendem je přesouvání programů spíše do online prostředí. Každopádně pro základní a rychlé úpravy vám jeden z vybraných jistě poslouží a možná předčí vaše očekávání.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *