Kam v Praze, kdy máte prohlédnuté ty nejdůležitější památky

Ideální čas pro návštěvu Prahy jsou podzim nebo jaro. V těchto obdobích je stále ještě dost příjemné počasí, ve kterém vydržíte po většinu dne chodit po městě, zároveň už vás nebudou sužovat letní parna, stejně tak se vyhnete hlavnímu náporu turistů.

Na návštěvu české metropole byste si měli vyhradit alespoň tři dny. Pokud chcete pouze stihnout základní památky jako například Karlův most, Staroměstské náměstí a Pražský hrad, tak to samozřejmě zvládnete i za víkend. Pravděpodobně si ale u toho příliš neodpočinete, nebo budete mít problém stihnout, co jste plánovali.

Nasajte každodenní atmosféru

Kromě základních historických staveb je toho v Praze k vidění mnohem více – ať už Petřín se svou rozhlednou a labyrintem nebo Vyšehrad, odkud se nabízejí krásné výhledy na pražská panoramata. Nemluvě o muzeích a galeriích, kterých najdete v centru města bezpočet.

Pokud chcete nasát i trochu každodenního života a dát si pivo i někde jinde než v typických turistických podnicích, stojí za to například procházka po Vršovicích, Vinohradech a Žižkově. Kromě řady historických zdobených domů si tu můžete prohlédnout známou věž a lehce se občerstvit v některé z mnoha zapadlých hospůdek, kterých je v této části města jako hub po dešti.

 

Prohlédněte si starobylé Staroměstské náměstí

Prohlédněte si starobylé Staroměstské náměstí

Nepodceňte ubytování

Kromě programu je důležitý samozřejmě i výběr vhodného ubytování. Váš hotel by se neměl nacházet příliš daleko od centra, abyste netrávili příliš času přejížděním a mohli jste si užívat Prahu až do úplného večera.

Kromě toho samozřejmě záleží na dostupnosti MHD. Hotel by se měl nacházet v blízkosti zastávky tramvaje, či metra, abyste mohli po městě pohodlně přejíždět. Pokud se chystáte na výlet s menšími dětmi nebo si chcete udělat romantický víkend ve dvou, tak je také lepší vyhnout se nejrušnějším turistickým ulicím, kde bude živo v jakoukoliv denní či noční hodinu.