Kam na rodinnou dovolenou v ČR?

Hledáte tipy kam vyrazit s dětmi v jižních Čechách, podívejte se na naše tipy. Vyrazit můžete v pochmurných podzimních dnech i za deště, nebo v krásných dnech jara a léta.

České Budějovice

České Budějovice nabízí pro malé turisty a maminky s kočárkem pěší stezky a cyklotrasy ve městě a jeho okolí. Můžete zajít s dětmi do muzea nebo na výstavu. Hravé děti zaujmou atrakce a zábavní centra, dětská hřiště, koutky a herny. Navštivte Funpark PANDA, zažijte Pirátskou plavbu na Orlíku S dětmi za pokladem!, Zámek Mitrowicz i ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Komentované výlety v silničním vláčku po Hluboké nad Vltavou

Vydejte se s dětmi na komentované výlety silničním výletním vláčkem po Hluboké nad Vltavou, ale i do krásného okolí Hluboké nad Vltavou. Vláček jezdí hned po několika trasách. Projížďky trvají od 30 minut až do 3 hodin. V provozu jsou od července do září. Vaše dovolená s dětmi v ČR může začít.

Království lesa – Lipno nad Vltavou

Unikátní destinace pro malé i velké výletníky. Užijte si cyklistické výlety kolem největšího českého jezera, plavby na plachetnicích a člunech. Rodinný park Království lesa s občerstvením ukrývá spousty prolézaček, provazových lávek, domků z akátového dřeva, obří nafukovací trampolíny i živé kozy. Děti se dozví něco o životě lesních zvířat a vlastnostech dřeva díky interaktivním edukačním prvkům.

Stezka korunami stromů

Poblíž Království lesa je Stezka korunami stromů. Na 40 m vysokou věž vede pozvolně stoupající dřevěná bezbariérová lávka, která se něžně proplétá mezi korunami stromů. Cestou vás čeká několik adrenalinových a edukačních zastávek i ptačí stezka plná hnízdních budek pro různé druhy ptáků žijících v okolí. Z nejvyššího patra věže je široký výhled na okolní krajinu, jezero a rakouské Alpy. Zpět dolů se můžeme svézt na jednom z nejdelších suchých tobogánů, který je v Čechách.

Zábavní park Fábula

Zážitkový park Fábula můžete navštívit za každého počasí. Je zde spousta atrakcí, malá ZOO, tvořivé dílny i únikovka. Můžete řádit v bludišti se spoustou otázek, hrát obří společenské hry, vyzkoušet hlavolamy nebo tvořit v kreativních dílnách. Najíte se v Hostinci u loupežníka Bambitky a mlsat můžete v cukrárně. Pro starší děti je zde úniková hra Útěk ze žaláře nebo dobrodružná hra Tajemné šifrování. Bavit se budou malí i velcí. Místo jako stvořené na výlety pro děti.