Jedete na dovolenou autem? Nezapomeňte ho dobře zabezpečit!

Jestliže máte rádi neomezenou volnost při cestování, asi pro vaši letošní dovolenou zvolíte možnost cestování vlastním automobilem. Cestování autem má své nesporné výhody, nese však s sebou i rizika, která je nutné neopomíjet. Aby bylo vaše vozidlo za hranicemi chráněno proti krádeži, je nutné zajistit určité kroky pro jeho zabezpečení. Jak je nejlepší auto na dovolené chránit?

father-2335808_960_720

S řešením problému zabezpečení auta vám v zahraničí nikdo nepomůže a budete muset spoléhat sami na sebe. Zajistit si můžete doplňková pojištění mobility, ta vám však pomohou pouze v případě nehody nebo při poruchách různého druhu. Nevěšte však hlavu, proti krádeži se dá účinně bojovat i vlastními silami. V první řadě si v zahraničí dávejte velký pozor na to, kde parkujete. Volte spíše dost frekventovaná a hlídaná místa. Jestliže auto zaparkujete na odlehlém místě, stane se lákadlem pro nejednoho zloděje. V každém případě vždy překontrolujte, zda jste auto zamkli. Ujistit se několikrát o bezpečnosti auta je mnohem lepší, než potom řešit vzniklé problémy.

Veškeré cennosti v autě schovejte buďto do kufru nebo do uzavíratelných schránek v autě. Tablety, GPS navigace, rádia a další elektroniku nikdy nenechávejte na sedadlech nebo na dohledu z okénka do auta. Lákavým je také zavazadlový prostor, který je viditelně zaskládaný mnoha věcmi. Dobrým řešením je například překrytí věcí dekou nebo folie, umístěné do oken. Pozor si dejte také na kola, která vám může zloděj také odcizit. Řešením může být například pořízení speciálních pojistných matic a šroubů, které nelze bez speciálního klíče odmontovat.

Mezi prvky, které vám pomohou zabezpečit auto, se řadí bez pochyby i autoalarm. Ten dokáže zloděje odstrašit a upozornit na něj natolik, že ho odradí od krádeže. Výhodné je také pořídit si imobilizér do autoklíče, který však většina autoklíčů již v dnešní době má. Imobilizér je elektronické zařízení, které je vybaveno speciálním kódem, jež obsahuje samotný autoklíč nebo jiné zařízení. V momentě, kdy se autoklíč nespojí s daným kódem, zamezí se odemčení automobilu a nelze jej tedy odcizit. Mezi vhodné bezpečnostní prvky patří určitě i zámek řadicí páky, Medvěd blok nebo závorový zámek řazení. Nákladnější, avšak efektivní ochranou je i GPS sledování auta, které vám pomocí aplikace umožní sledovat polohu vašeho vozidla.

Řešit odcizení vozidla v zahraničí je velmi nepříjemná záležitost. Zvolte raději cestu investice do bezpečnostních prvků, která se vám několikanásobně vyplatí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *