Výběr správného pejska neberte na lehkou váhu: Najděte svým dětem vhodného kamaráda

Už nedokážete déle odolávat úpěnlivým prosbám vašich dětí o domácího mazlíčka a nevíte si rady s výběrem vhodné rasy? Nechcete při této důležité volbě šlápnout vedle? Zkuste si položit následující otázky.

Chci dospělého psa nebo štěně?

Pokud pořizujete pejska k dětem, měli byste zvážit, jak by na ně reagovalo malé štěňátko a dospělý pes. Obecně platí, že štěně se lépe přizpůsobí nové situaci a lépe si zvyká na novou rodinu. Starého psa sice novým kouskům nenaučíš, ale přivedete-li domů pejska, který je celý život klidný a je zvyklý žít obklopen dětmi, pravděpodobně nebude problém ho naučit na nové prostředí. Otázkou ovšem je, jak velké děti máte a jestli se nerozhodnou pejska používat jako pískací hračku.

Jsme aktivní rodina?

Pokud trávíte veškerý volný čas sledováním televizních soutěží, zřejmě bude pro vás vhodnější volbou shi-tzu než jack russel teriér, který potřebuje podstatně více pohybu.

Ši-tzu

Ši-tzu

Chci pejska z útulku?

Není žádnou novinkou, že mnoho pejsků, kteří se dostali do útulku, jsou zatíženi traumatickou minulostí. Přestože vás ženou ušlechtilé pohnutky, je opravdu vhodné pořídit do rodiny s šesti dětmi pejska, který se rozklepe při každém bouchnutí dveřmi?

Budu mít čas poskytovat pejskovi dostatečný pohyb?

Nemusí nutně platit, že velký pes do bytu nepatří. Pokud máte spoustu volného času na venčení, není problém pořídit si do bytu například labradorského retrievera.  Pro svou klidnou a přátelskou povahu bývá často využíván jako asistenční nebo canisterapeutický pes, což je určitě bonusový bod.

Labradorský retrívr

Labradorský retrívr

Existuje mnoho psích plemen, která jsou odborníky doporučována pro soužití s dětmi, a zároveň se dočteme o spoustě negativních zkušeností, které mají lidé s některými rasami. Určité povahové rysy bývají některým plemenům společné, ale také platí, že každý pes je jedinečná osobnost. Pokud stále tápetepri výběru vhodného plemena, na stránkách  možná najdete odpovědi na své otázky.