Jak zařídit dětský pokoj v malém prostoru?

 Pokud i váš domov neoplývá zrovna velkými místnostmi, pak si asi lámete hlavu s tím, jak postupovat při zařizování dětského pokoje pro vaše ratolesti. My vám s tím trošku pomůžeme.

Vybírejte rostoucí nábytek

Při zařizování dětského pokoje v malém prostoru byste měli klást důraz hlavně na funkčnost a kvalitu nábytku. S jednotlivými díly nábytku byste měli mít možnost více pracovat, upravovat ho a měnit podle potřeby. Měli byste vytvořit vlastně takový rostoucí pokoj.

Psací stůl

Psací stůl umístěte pod okno. Jeho součástí by měli být pojízdné kontejnery, které lze podle potřeby zabrzdit. Právě do nich si dítě uschová všechny věci do školy. Pokud v pokoji bydlí dvě dítka, mohou mít pod celou šířkou okna psací stůl, nebo i desku pod kterou jsou tyto kontejnery. Úkoly pak mohou psát společně.

Postel s vysouvacím druhým lůžkem

Nezbytnou součástí pokojíku je samozřejmě postel. Vybírejte takovou, která je vybavena vysouvacím druhým lůžkem a velkým úložným prostorem například pro hračky.

Police na knihy

Do dětského pokoje pořiďte i poličky na knihy i různé věci. Využít můžete pouze otevřené police, které se dají dát po celé šířce stěny a variabilně upravit jak potřebujete.