Jak vybrat židli

Možná jste si mysleli, že vybrat židli není žádná věda. Opak je pravdou.

Kancelářské židle

Vybrat správnou kancelářskou židli je základ. Pracovat v kanceláří totiž znamená téměř celodenní sezení na židli. Důležité parametry při výběru kancelářské židle jsou:

  • Sedadlo

Největší pohodlí vám poskytnou anatomická tvarovaná sedadla.

  • Opěradlo

Je známo, že ergonomická sedadla kopírují tvar lidské páteře. Velkým plusem pro vás může být bederní opěrka, která je i nastavitelná. Opěradlo by mělo být výškově nastavitelné.

  • Područky

Sáhněte raději po nastavitelných područkách. Na trhu jsou různé, například: 2D, 3D a 4D područky.

  • Materiál

Chcete-li židli používat každodenně, hodí se vám dobře omyvatelné materiály, které jsou zároveň prodyšné. Syntetická kůže působí velmi luxusním dojmem a výhodou je, že se snadno čistí. V letním období není však praktická. Síťovina je prodyšná a je vhodná na letne období.

  • Nosnost

Doporučuje se vždy respektovat maximální nosnost židle.

Dětské židle

Výběru dětské židle určitě věnujte zvýšenou pozornost. Je to základ pro zdravou páteř i vnitřní orgány. Ideální dětská židle by měla splňovat atributy, aby garantovala zdravý vývoj dítěte. Dítě na židli by mělo dosáhnout celými chodidly na zem a stehna by mělo mít přitom položené na sedací části židle, ideálně do délky 2/3. Zádová opěrka by měla končit ve výšce dolního okraje lopatek.

Konferenční židle

Konferenční židle se hodí všude tam, kde je potřeba usadit více lidí najednou. Jedná se o typické konferenční a jednací sály, zasedací místnosti a podobně. Výhodou konferenčních židlí je hlavně to, že jsou zejména lehké, dobře skladovatelné a dostatečně pohodlné.

Jídelní stoly

Před koupí jídelního stolu si položte pár základních otázek jako:

  1. Kde bude stůl umístěn?
  2. Jaké máte v domácnosti prostorové možnosti?
  3. Kolik lidí bude jídelní stůl používat?
  4. Jaký styl a typ stolu preferujete?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *